Zaziębienia, katary, złe samopoczucie

13 maja 2017

Gdy zaczyna coś dokuczać, wycofaj zdecydowanie cukier ze swojego dobowego żywienia. Zrób to również w jakichkolwiek dolegliwościach pracy ciała. Cukier hamuje pracę układu obronnego, a wtedy  candida – drożdże rozmnażają się błyskawicznie.

Pamiętaj o odpoczynku, piciu płynów, wit. C w odpowiedniej ilości. Wanna gorącej wody – dodaj ½ l. wody utlenionej,15-20 minut  kąpiel i… natychmiast do łóżka. Pracuje wspaniale dla każdego w początkach w/w problemów.

Zabieg na całych stopach bezwzględnie potrzebny dzień po dniu.

ZADANIE  DOMOWE… dla tych którzy nie mogą „pozbierać się” każdego ranka przy wstawaniu i w ciągu dnia.

Po pierwszym obudzeniu się, jeszcze w łóżku:

  1. 30 sekund –  Zamknięte oczy, połóż opuszki palców wskazujących na powieki, starannie, delikatnie zrób  10 – 15 obrotów w jedną i w drugą, po prostu delikatny masaż powiek i gałek oczu. Oczy „śpią” – zamknięte.
  2. 2 minuty – obie ręce masują uszy bardzo starannie, jednocześnie w całości ich wierzch i spód, bez względu czy boli, muszą zrobić się gorące.
  1. 30 sekund – dalej… palec wskazujący spoczywa – przylega w połowie do podstawy nosa, teraz ruchem kołysania na boki – (policzki ) wykonać 10 – 15 kołysek, starannie tam i z powrotem  ( może boleć pod nosem po kilku dniach – ale to nie groźne, kontynuować prace). Za moment ten sam ruch kołyszący wykonujesz z podstawy nosa staczasz palec na górną wargę ust – 10 ruchów.
    Jest to praca na refleksach przysadki mózgowej – pod nosem, przy wardze to refleksy śledziony i trzustki.   Oczy oczywiście wciąż „śpią”.
  1. 30 sekund – palec środkowy dłoni spoczywa na refleksie tzw. „3-go oka” w zagłębieniu kostnym miedzi brwiami. Wykonać 30 obrotów w jedną i w drugą stronę.
    Oczy śpią.
  1. 30 sekund – ostatni ruch – w połowie przodu ucha, od strony policzka trafisz na charakterystyczny dołek  – jest to najważniejszy punkt dla zakończenia zadania domowego. Wykonujesz 30 ruchów góra – dół  w tym zagłębieniu.

Tym ruchem wytwarzasz w sobie balans biologiczny pracy ciała, regulujesz wszystkie nastroje jego pracy.  Oczy „śpią”.

Poleżeć jeszcze 3-5 minut – oczy zamknięte. Przez systematyczną pracę osiągniesz swój cel – dobre samopoczucie które jest w nas. Pomóż pracować ciału.
Powtarzaj te czynności 3-4 razy dziennie, gdziekolwiek kiedy masz możliwość. Jeżeli „przychodzi” dołek samopoczucia dodatkowo pracuj obok uszu 25-30 razy.
Staraj się nie przedawkować.

Wanda Bratko

© 2018 Refleksologia.com