Historia Refleksologii


Jest to przykra prawda, ale stopy – podstawa konstrukcji całego ciała – są często zapomniane przez nas w czasie codziennych zajęć.

Czym dla roślin są korzenie, tym dla ciała powinny być stopy równie ważne i zauważalne. Mimo wszystko, poświęcamy im za mało uwagi. Codzienna kosmetyka stóp znana już była w starożytnym Egipcie, czego dowiadujemy się z hieroglifów i rysunków ściennych wykonanych 2300 lat p.n.e., znalezionych w grobowcu Ankhmabora (najwyższego dostojnika dworu Faraona) grobowca znanego również jako lekarskiego.

historia-refleksologii

Tłumaczenie hieroglifu głosi “Nie skrzywdź mnie”, na co prowadzący zabieg odpowiada “Ja muszę postępować tak abyś mnie wynagrodził.”

Higiena stóp, połączona z odpowiednim rytuałem znana była również z zapisów Biblijnych Starego i Nowego Testamentu. Bardzo prawdopodobne jest, że oprócz higieny miano na uwadze właściwości uzdrawiające uzyskiwane tą drogą.

Do czasów współczesnych niektóre części świata, zwłaszcza wschodniego, przywiązują do stóp należyty szacunek i uwagę. W krajach tych, ta naturalna metoda uzdrawiania jest wspaniale zaadoptowana i jest błogosławieństwem dla wielu ludzi.

Praca na refleksach stóp i rąk jest pełna siły uzdrawiającej. Nie znaczy to że eliminuje rolę medycyny, lecz pozwala jedynie na utrzymanie akcji zapobiegającej w samym organizmie przed wszelkiego rodzaju dolegliwościami, wykorzystując własny system samoobrony.

Czy jesteś hipochondrykiem?

Nie powinno być takiego określenia, zupełnie często słyszymy takie stwierdzenie “medycznie, nic Ci nie dolega”, a jednak pacjent nie czuje się zbyt dobrze, mimo że wyniki testów laboratoryjnych nie wykazują zasadniczych zmian. Nastaje trudny okres w naszym życiu. Nikt nie wierzy w to co mówimy, a jednak czujemy się źle.

Jest bardzo wiele przypadków w mojej codziennej pracy spotykania się właśnie z takimi klientami, którzy są bardzo spięci od stóp aż do samego karku. Czują się bardzo samotnie.

Bardzo często już po pierwszym zabiegu pozbywają się oni bólu i stresu. Efekt pracy refleksów poprzez odpowiednie rejony, daje się odczuć w usprawnionej pracy naszego ciała, które cierpiało na skutek częściowych uszkodzeń ośrodków zawiadowania.

Pamiętaj, ciało nasze nigdy nie kłamie !!!

© 2022 Refleksologia.com