Boli głowa

12 maja 2021

Młoda dziewczynka 14 lat, moja córka, której robiłam zabiegi refleksologii wcześniej ale nie koniecznie była chętna do nich.

Pewnej leniwej deszczowej niedzieli gdy byliśmy wszyscy w domu i każdy robił coś swojego, przyszła do mnie do pokoju i mówi, że boli ją głowa. Pierwsza moja porada była no to: połóż się, poleż może przejdzie.

czytaj dalej »

Dawna blizna

30 kwietnia 2021

Pani Barbara otrzymała od syna prezent: kupon na zabiegi w gabinecie masażu.
Telefonicznie ustaliłyśmy, że będą to refleksologia twarzy, stóp i może jeszcze masaż pleców, umówiłyśmy się na pierwszy zabieg.

czytaj dalej »

Brak snu

24 kwietnia 2021

Pewnego razu trafiła do mnie pacjentka lat 55 z bólem pleców na masaż klasyczny. Po wykonaniu kilku masaży i zapoznaniu się z innymi dolegliwościami, zaproponowałam jej refleksologię stóp. Pierwszym dużym problemem był brak snu, spała tylko 3-4 godziny dziennie.

czytaj dalej »

Zablokowane ruchy głową

30 marca 2021

 

(z archiwum Wandy Bratko)

Młoda kobieta od dwóch dni miała kompletnie zablokowaną głowę w swoich ruchach, góra – dół, w prawo i lewo, obracanie głową na boki absolutnie niemożliwe, nawet bolące oczy nie chciały się obracać.  Przerażający ból przeszywał ciało w dół kręgosłupa. Również skarży się na ból kolan, ale głowa w karku to główny problem. Dobrze, że przyszła bez brania tabletek przeciwbólowych. Wtedy w stopach nic bym nie była w stanie odnaleźć.

czytaj dalej »

Nasze nogi

16 marca 2021

Refleksologia w swej pracy na stopach i rękach jest wspaniałą odpowiedzią dla utrzymania sprawnych funkcji naszego ciała. Każdy zabieg w swoich technikach jest taki sam, ale nigdy nie spotkałam takich samych stóp.

czytaj dalej »

Sztywne ciało

28 lutego 2021

Z takim problemem na zabieg refleksologii przychodzi mężczyzna lat 23.

Jest zmęczony, modne słowo „zestresowany”, jelita nie trawią, wzdęcia, męczy się przy chodzeniu, nie nadaje się do żadnych ćwiczeń fizycznych, zmęczenie poranne jest większe niżeli wieczorne po całym dniu pracy i nauki. Jego zdaniem największy problem to sztywność całego ciała.

czytaj dalej »

Hemoroidy i refleksologia

14 lutego 2021

Przypadek, który opisuję, mnie samej zatyka dech w piersiach. Wiele lat pracy na stopach i do końca nie wiem, co potrafi dokonać cierpiące ciało człowieka poprzez zabiegi na stopach.
Czy potrafię zastosować odpowiednie techniki pracy aby dotrzeć do celu? Tej pokory każdego z nas uczy praca na stopach. Moje doświadczenie, niech każdy z Was refleksologów, przyjmie do zastosowania w swojej codziennej pracy. O ile spotyka Was radość taka jak tą, co opisuję, napiszcie, aby podzielić się z innymi.

czytaj dalej »

Ból w ciele człowieka

6 lutego 2021

Zostaliśmy stworzeni w nieprawdopodobnej doskonałości wzajemnej współpracy naszych organów, gruczołów i części ciała. Każda mała komórka spełnia swoje zadanie, ponosi jakąś odpowiedzialność za swoją pracę, zespoły natomiast mają za zadanie utrzymywać nas w doskonałej sprawności fizycznej, psychicznej i duchowej. Każdy ból w naszym ciele jest wołaniem o pomoc.

czytaj dalej »

CUD-ownego Nowego Roku

1 stycznia 2021
cud-ownego

NOWY 2021 rok – żyjmy bez STRESU, LĘKU, NAPIĘCIA

Nie ma cudownej pigułki, nie ma magii w odzyskaniu utraconego zdrowia, cudem jest praca naszego ciała – jesteśmy doskonale zestrojoną maszyną, potężnym zespołem życia ciała umysłu i ducha.
Mamy swój solidny fundament — nasze małe powierzchnie stopy z zestrojonymi szlachetnie kośćmi, ścięgnami, wiązadłami, przeszło 7.200 zakończeń nerwowych i refleksy przebiegające równolegle w ciele – są naszą ostoją.
Dla refleksologa stopy są szerokim otwarciem drzwi dla pracy całego ludzkiego wnętrza ciała w poszukiwaniu zdrowia.
czytaj dalej »

Obrzęki

27 lipca 2020

Kolejny przykład jak wielką moc ma refleksologia. Dziękuję Wandzie Budzanowskiej-Bratko, że tę cudowną wiedzę z dalekiej Kanady przywiozła do Polski i zechciała ją szerzyć dla dobra ludzi.

czytaj dalej »
© 2018 Refleksologia.com