Refleksologia – moja historia

1 August 2022

Widząc wspaniałe efekty terapii refleksologii u mojej mamy, postanowiłam zgłębić temat i sama doświadczyć zabiegu refleksologii. Kierowałam się chęcią rozwiązania moich problemów zdrowotnych naturalnymi metodami, które są nieinwazyjne dla mojego organizmu. Od trzech miesięcy regularnie raz w tygodniu chodzę na zabiegi. Efekty zabiegów znacznie przekroczyły moje oczekiwania!

czytaj dalej »

Początek i koniec

2 November 2021

„Polski Refleksolog”, to ostatnie jego wydanie – nr 80, październik 2021

Nie potrafię w tej chwili odpowiedzieć w jaki sposób na przestrzeni 20 lat “stworzyłam” 80 numerów “Polski Refleksolog”, skąd we mnie było tyle cierpliwości, samozaparcia, systematyczności, mimo, że moje – nasze życie na emigracji nie było usłane „różami”.

Siedząc na patio, patrzące daleko do horyzontu zieleni, w pełni słońca i deszczu spełniałam swoje marzenia  nauczenia Polaków szlachetnej refleksologii.

czytaj dalej »

Menopauza, za mało wody, katar alergiczny

29 June 2021

Pojawiła się u mnie pacjentka – jak to zwykle bywa z polecenia innego pacjenta. Jest taka grupa pacjentów, o których mówimy – trudny pacjent. Ta właśnie do takiej grupy należy. Inteligentna, pewna siebie kobieta, mająca pełną świadomość tego jak możemy wpływać na swoje zdrowie, ale też trudno zmieniająca poglądy na w/w temat.

czytaj dalej »

Ciągną mięśnie nóg i bolą kolana

12 June 2021

Powiedzenie mówi: „czym dalej w las tym więcej drzew”. To zdecydowanie spełnia się w codziennej pracy z refleksologią. Twoja magia pracy umysłu w zawodzie z czasem będzie kształtowała formę prowadzonego zabiegu  w taki sposób, aby ulżyć w jakichkolwiek cierpieniach fizycznych, psychicznych i duchowych.

czytaj dalej »

Przepuklina kręgosłupa z przemieszczeniem

30 May 2021

Witam serdecznie Wando,

Przepraszam że nie napisałem o przypadku zaniku nerwu strzałkowego, ale kuracja nie jest jeszcze zakończona więc napiszę o przypadku, który często się zdarza i w większości przypadków kończy się operacją kręgosłupa, mianowicie o przepuklinie kręgosłupa z przemieszczeniem.

czytaj dalej »

Boli głowa

12 May 2021

Młoda dziewczynka 14 lat, moja córka, której robiłam zabiegi refleksologii wcześniej ale nie koniecznie była chętna do nich.

Pewnej leniwej deszczowej niedzieli gdy byliśmy wszyscy w domu i każdy robił coś swojego, przyszła do mnie do pokoju i mówi, że boli ją głowa. Pierwsza moja porada była no to: połóż się, poleż może przejdzie.

czytaj dalej »

Dawna blizna

30 April 2021

Pani Barbara otrzymała od syna prezent: kupon na zabiegi w gabinecie masażu.
Telefonicznie ustaliłyśmy, że będą to refleksologia twarzy, stóp i może jeszcze masaż pleców, umówiłyśmy się na pierwszy zabieg.

czytaj dalej »

Brak snu

24 April 2021

Pewnego razu trafiła do mnie pacjentka lat 55 z bólem pleców na masaż klasyczny. Po wykonaniu kilku masaży i zapoznaniu się z innymi dolegliwościami, zaproponowałam jej refleksologię stóp. Pierwszym dużym problemem był brak snu, spała tylko 3-4 godziny dziennie.

czytaj dalej »

Zablokowane ruchy głową

30 March 2021

 

(z archiwum Wandy Bratko)

Młoda kobieta od dwóch dni miała kompletnie zablokowaną głowę w swoich ruchach, góra – dół, w prawo i lewo, obracanie głową na boki absolutnie niemożliwe, nawet bolące oczy nie chciały się obracać.  Przerażający ból przeszywał ciało w dół kręgosłupa. Również skarży się na ból kolan, ale głowa w karku to główny problem. Dobrze, że przyszła bez brania tabletek przeciwbólowych. Wtedy w stopach nic bym nie była w stanie odnaleźć.

czytaj dalej »

Nasze nogi

16 March 2021

Refleksologia w swej pracy na stopach i rękach jest wspaniałą odpowiedzią dla utrzymania sprawnych funkcji naszego ciała. Każdy zabieg w swoich technikach jest taki sam, ale nigdy nie spotkałam takich samych stóp.

czytaj dalej »
© 2022 Refleksologia.com