II stopień

SEMINARIUM II-go STOPNIA

Dla kontynuujących naukę do zawodu refleksologa.Zajęcia odbywają się w sobotę i niedzielę. Warunkiem dopuszczenia do II-go stopnia jest przedstawienie dokumentacji 40 wykonanych i opisanych zabiegów.

Teraz dopiero zaczynamy mieć pojęcie o refleksologii. Staramy się już pracować prawidłowo kciukiem i palcami, korygujemy swoje błędy w technikach pracy, uczymy się stabilnej pracy, aby być efektywnym w swojej praktyce – pracujemy, pytamy i kształcimy swoje umiejętności. Uczymy się teraz szacunku dla pracy swoich palców i samego siebie. Mamy już w tym czasie swoje wstępne sukcesy praktycznej refleksologii.

II etap nauki to obowiązek kształcenia się w programie anatomii i fizjologii człowieka w połączeniu z nauką refleksologii. Do podstawowych w/w podręczników dołączamy podręcznik „Ciało Człowieka” zakupione w każdej księgarni.

Po drugim etapie nauki, aby przystąpić do trzeciego etapu, należy przedłożyć dokumentacje 120 wykonanych zabiegów, oraz wziąć udział w kursie refleksologii rąk.
Tutaj jest już niezbędna znajomość mapy stóp i rąk.

Dla osób chcących przygotować się dodatkowo przed III stopniem nauki lub niepewnych swojej pracy, rekomendujemy konsultacje u nauczyciela w grupach 2,3 lub 4 osobowych.

Szczegóły opracowywania kartotek i prowadzonych zabiegów przedstawia nauczyciel już na pierwszym spotkaniu – pamiętaj , te opracowane przez Ciebie kartoteki z praktycznych zabiegów są częścią programu nauczania PIR.

Uczestnik otrzymuje kartę ukończenia II stopnia nauki zawodu w innym kolorze.

© 2018 Refleksologia.com