Moja droga do pasji refleksologii – cz3

autor: Wanda Bratko

Mijają prawie dwa lata mojej rosnącej radości.

Pracuje też na stopach swojego nauczyciela, korzystam z jej konsultacji. Kończę kurs masażu na Niagara Collage, terapię Shatsu w London Ontario, dwa lata uczę się i praktykuję naukę radiestezji, poznaję Polarity, terapie Cranio-Sacral, korzystam z zabiegów osteopatii, aby ją zrozumieć dla efektów mojej pracy z refleksologią.

link do cz.1 artykułu

link do cz.2 artykułu

Dobrze już łączę bóle ciała człowieka z pracą na stopach – wprowadzam prace na rękach – z radością doprowadzam ciało człowieka do balansu biologicznego dla zdrowia. Fascynuje mnie MOWA STÓP w mojej zdecydowanej pracy.

Nie szukam choroby, poszukuję zdrowia, rozumiem, że nazwa choroby to składowa wielu już zaburzeń w pracy ciała. Sama dla siebie i na sobie sprawdziłam tę mądrość.

Każdą poznaną terapię porównuję do efektów pracy na stopach. Książka pana D.C.Byers jest moją podstawą dla pracy i nauki. Nienasycona mądrością refleksologii czytam wszystkie dostępne książki o refleksologii. Uczę się też anatomii i fizjologii ciała człowieka po angielsku – dużo radości mam w swoim duchu. Odzyskałam zdrowie – to systematyczna praca i nauka prawie dwa lata.

Jestem szczęśliwa. Kolejne seminarium, zdaję egzamin praktyczny na stopach KRIS TANNER- jestem dumna, wiem, że robię cudowną pracę!

Nie zdałam testu pisemnego – mój angielski jest wciąż słaby w anatomii i fizjologii człowieka języka angielskiego.

KRIS opuszcza Kanadę – wyjeżdża do USA.

Prenumeruję Reflexology World – czytam jednym tchem, wciąż mi mało. Jestem już członkiem światowej organizacji refleksologów, wyjazdy na konferencje w USA są ładowaniem baterii dla mojej pracy. Mimo kosztów mam duże wsparcie od domowników. Za trzecim podejściem zdaję test pisemny- Dyplomowany Refleksolog IIR.

2009-1

W mojej głowie coraz częściej pojawia się myśl: muszę nauczyć Polaków SZLACHETNEJ REFLEKSOLOGII. Potrzebuję do tego podręcznika DC Byers w polskim tłumaczeniu. Wyjeżdżam na spotkanie z panem Dwight Byers na Florydzie. Rozmowa, zabieg konsultacyjny na stopach MISTRZA i… dostaję zgodę na tłumaczenie podręcznika „Lepsze zdrowie z refleksologią stóp i rąk” na język polski. Ta praca trwa około roku – bo wciąż pracuję w restauracji.

Trzy lata później – moje skrzydła PASJI z REFLEKSOLOGIĄ unoszą mnie coraz wyżej. Z olbrzymią satysfakcją otwieram gabinet w Toronto, Mississauga, prowadzę pogadanki w Radio Polonia, piszę artykuły do prasy polonijnej. Jestem dumnym polskim refleksologiem.

W roku 1995 – po raz pierwszy prezentuję REFLEKSOLOGIĘ w polskich programach TV, pogadanki – rozmowy w Radio, wykłady na targach medycyny niekonwencjonalnej, artykuły w prasie.

Na wiosnę w roku 1996 z Polski przywożę na spotkanie z Dwight Byers w Toronto (na sali wykładowej jest ok. 150 studentów) – wydanie „Lepsze zdrowie…” w języku polskim – ten sam format, te same kolory. Internarional Institute of Reflexology – Dwight Byers – MISTRZ mojej SZTUKI nadaje mojej osobie uprawnienia na propagowanie i naukę refleksologii Metoda Ingham w języku polskim na całej kuli ziemskiej.

book2min

To „Zielone Światło” dla mojej nie tylko terapeutycznej ale również dydaktycznej pracy w Kanadzie, ale także w kraju mojego pochodzenia- POLSCE. Wydaję pierwszy tom I – podręcznik „Praktyczna Refleksologia droga do zdrowia” – moje 5 lat „pisanie” o każdym zabiegu i mądrościach w poszukiwaniu zdrowia innych.

Polski Instytut Refleksologii – jeszcze pod inną nazwą zaczyna „mi kwitnąć” w głowie. Dwa razy w roku po 2-3 miesiące jestem w Polsce i sieję pierwsze ZIARNO REFLEKSOLOGII – w Kanadzie pracuje też Polish-Canadian Reflexology Group. Układam programy nauki i wykonuję zabiegi, a w Polsce zasiewam plony dla słowa REFLEKSOLOGIA.

Po latach stwierdzam – tak, REFLEKSOLOGIA to absolutnie moja PASJA. Droga do niej była kręta a każdy niebezpieczny zakręt (ból, cierpienie, niedostatek, poczucie osamotnienia w dalekim kraju) coraz bardziej przybliżał mnie do celu. Kiedy pierwszy raz odczułam na swoich stopach JEJ moc, wiedziałam, że jest to TO, czego szukałam przez swoje życie.

Tak w dalekim kraju – Kandzie zmaterializowały się moje dziecięce marzenia.

Ponad 30 lat pracy w cudownym zawodzie refleksologa.

Wanda Budzanowska – Bratko
Marzec/kwiecień 2024

Scroll to Top