Cukrzyca

REFLEKSOLOGIA, DIETA, ĆWICZENIA DLA CUKRZYKÓW

Każdego dnia jesteśmy bombardowani informacjami w telewizji, gazetach rożnych informacjach jak powinniśmy się odżywiać aby być zdrowym, zdrowo odżywiać swoje dzieci. Jednak 33 % naszej populacji jest z nadwagą i cukrzycą.

Prawdą jest, że jesteśmy w środku epidemii cukrzycowej. Wierzę, że te procesy możemy cofnąć. Dla przykładu cukrzyca II jest chorobą absolutnie do cofnięcia i można się jej ustrzec. Nie potrzebujemy wiecej tabletek lub badań dla znalezienia genów, które powodują otyłość. Nie potrzebujemy więcej zastrzyków i tabletek insuliny, testowania poziomu cukru we krwi kilka razy dziennie. Potrzebujemy aby ktoś powiedział nam prawdę o cukrzycy.

Wszystko zależy od proporcji spożywanych każdego dnia protein, tłuszczów i włókna (fiber). Mąka, seriale, kluski, ziemniaki, ryż, przetwarzane gotowe produkty szybko są przerobione na cukry i absorbowane przez krwiobieg. Przez zmniejszenie konsumpcji tych mącznych potraw ograniczasz calorie, które zaraz pozwolą na zmniejsznie wagi i zredukują poziom insuliny u cukrzyków.

Ćwiczenia fizyczne są nastepnym doskonałym sposobem dla zapobiegania lub wyleczenia cukrzycy. W końcu podniesiony stan cukru w twoim organizmie po ostatnim posiłku powinien być jakoś obniżony. Oznacza to, że poziom cukru powinien być w jakiś sposób rozdysponowany w naszym ciele. Taki cukier zwany teraz glukozą może być jedynie zmagazynowany w tkance mięśniowej a częściowo w twojej wątrobie. Insulina produkowana przez twoja trzustkę powoduje magazynowanie cukru w mięśniach.

 

W momencie kiedy poziom cukru w tkance mięśniowej osiąga maksimum, jego nadmiar powoduje budowanie tkanki tłuszczowej wokół żołądka i to jest przyczyną otyłości której możemy się stopniowo pozbywać poprzez ćwiczenia fizyczne. Ruch fizyczny powoduje spalanie nadmiernej tkanki tłuszczowej i przygotowanie naszego systemu do następnego posiłku. Jeżeli zaniedbamy taki stan rzeczy podwyższony poziom cukru w organiźmie będzie budował w nas niepotrzebną tkankę tłuszczową.

Refleksologia jest bardzo efektywna w programie pracy ciała dla zlikwidowania każdej cukrzycy II.

Zabiegi refleksologii muszą być wykonywane bardzo systematycznie 3 razy w tygodniu. O ile osoba z cukrzycą nie ma czasu dla tych zabiegów , nie ma pokrycia finansowego – nie rozpoczynaj swej pracy. Pacjent z cukrzycą musi natyczmiast zainwestować sam w siebie – podjąc decyzje do czego dąży i co chce przez swoje decyzje osiagnąć. Inwestycja jest długo – terminowa.

Cukrzyca – to zaburzenie cukrów i insuliny we krwi. Ten poziom musi być balansowany – systematyczne zabiegi wykonają tę pracę dla ciała.

Refleksolog koordynuje swą pracę poprzez refleksy na stopach:

  • splot słoneczny – przepona – relaksuje stress i napięcia nerwowe,
  • tarczyca i pochodne do niej refleksy – reguluje przemianę materii, reguluje sprawność mięśni, podnosi aktywność fizyczną, wspiera pracę nadnerczy i układu rozrodczego, kontroluje naszą wagę i nadwagę,  podniecenie nerwowe, kontroluje choresterol we krwi, jest trzecim jajnikiem dla kobiet
  • przysadka mózgowa – kontroluje pracę wszystkich gruczołów chemii ciała, wzrost obcych komórek,
  • nadnercza – regulują poziom cukru we krwi, zwalczają infekcje, stany zapalne…
  • wątroba – odtruwa i filtruje krew, wykonuje przeszło 500 czynności dla sprawnej pracy ciała
  • trzustka – gruczoł wewnętrznego i zewnętrznego wydzielania, – soki trzustkowe dla sprawnego trawienia , insulinę i glucagon – hormony regulujące wysoki poziom cukru we krwi.

Pracując na refleksach dotyczących cukrzycy musisz pamiętać, że cukrzyca to już kombinacja niedomagań w pracy ciała. Zabieg na stopach pozwoli odnależć już przy pierwszym spotkaniu co jeszcze jest rozregulowane w pracy ciała.

Osoba z cukrzycą po pierwszym zabiegu musi zdecydować co chce osiągnąć w dalszym etapie swojego życia. Samo zaangażowanie refleksologa w prace na stopach jest nie wystarczające.

Weź pod swoje rozważania powyżej opisane informacje. Stwórz dla swojej praktyki własne notatki dotyczace cukrzycy. Zaprezentuj je osobie zainteresowanej.

Wanda Bratko
Grudzień 2009

Scroll to Top