Cukrzyca

30 grudnia 2009

REFLEKSOLOGIA, DIETA, ĆWICZENIA DLA CUKRZYKÓW

Każdego dnia jesteśmy bombardowani informacjami w telewizji, gazetach rożnych informacjach jak powinniśmy się odżywiać aby być zdrowym, zdrowo odżywiać swoje dzieci. Jednak 33 % naszej populacji jest z nadwagą i cukrzycą.

Prawdą jest, że jesteśmy w środku epidemii cukrzycowej. Wierzę, że te procesy możemy cofnąć. Dla przykładu cukrzyca II jest chorobą absolutnie do cofnięcia i można się jej ustrzec. Nie potrzebujemy wiecej tabletek lub badań dla znalezienia genów, które powodują otyłość. Nie potrzebujemy więcej zastrzyków i tabletek insuliny, testowania poziomu cukru we krwi kilka razy dziennie. Potrzebujemy aby ktoś powiedział nam prawdę o cukrzycy.

Wszystko zależy od proporcji spożywanych każdego dnia protein, tłuszczów i włókna (fiber). Mąka, seriale, kluski, ziemniaki, ryż, przetwarzane gotowe produkty szybko są przerobione na cukry i absorbowane przez krwiobieg. Przez zmniejszenie konsumpcji tych mącznych potraw ograniczasz calorie, które zaraz pozwolą na zmniejsznie wagi i zredukują poziom insuliny u cukrzyków.

Ćwiczenia fizyczne są nastepnym doskonałym sposobem dla zapobiegania lub wyleczenia cukrzycy. W końcu podniesiony stan cukru w twoim organizmie po ostatnim posiłku powinien być jakoś obniżony. Oznacza to, że poziom cukru powinien być w jakiś sposób rozdysponowany w naszym ciele. Taki cukier zwany teraz glukozą może być jedynie zmagazynowany w tkance mięśniowej a częściowo w twojej wątrobie. Insulina produkowana przez twoja trzustkę powoduje magazynowanie cukru w mięśniach.

 

W momencie kiedy poziom cukru w tkance mięśniowej osiąga maksimum, jego nadmiar powoduje budowanie tkanki tłuszczowej wokół żołądka i to jest przyczyną otyłości której możemy się stopniowo pozbywać poprzez ćwiczenia fizyczne. Ruch fizyczny powoduje spalanie nadmiernej tkanki tłuszczowej i przygotowanie naszego systemu do następnego posiłku. Jeżeli zaniedbamy taki stan rzeczy podwyższony poziom cukru w organiźmie będzie budował w nas niepotrzebną tkankę tłuszczową.

Refleksologia jest bardzo efektywna w programie pracy ciała dla zlikwidowania każdej cukrzycy II.

Zabiegi refleksologii muszą być wykonywane bardzo systematycznie 3 razy w tygodniu. O ile osoba z cukrzycą nie ma czasu dla tych zabiegów , nie ma pokrycia finansowego – nie rozpoczynaj swej pracy. Pacjent z cukrzycą musi natyczmiast zainwestować sam w siebie – podjąc decyzje do czego dąży i co chce przez swoje decyzje osiagnąć. Inwestycja jest długo – terminowa.

Cukrzyca – to zaburzenie cukrów i insuliny we krwi. Ten poziom musi być balansowany – systematyczne zabiegi wykonają tę pracę dla ciała.

Refleksolog koordynuje swą pracę poprzez refleksy na stopach:

  • splot słoneczny – przepona – relaksuje stress i napięcia nerwowe,
  • tarczyca i pochodne do niej refleksy – reguluje przemianę materii, reguluje sprawność mięśni, podnosi aktywność fizyczną, wspiera pracę nadnerczy i układu rozrodczego, kontroluje naszą wagę i nadwagę,  podniecenie nerwowe, kontroluje choresterol we krwi, jest trzecim jajnikiem dla kobiet
  • przysadka mózgowa – kontroluje pracę wszystkich gruczołów chemii ciała, wzrost obcych komórek,
  • nadnercza – regulują poziom cukru we krwi, zwalczają infekcje, stany zapalne…
  • wątroba – odtruwa i filtruje krew, wykonuje przeszło 500 czynności dla sprawnej pracy ciała
  • trzustka – gruczoł wewnętrznego i zewnętrznego wydzielania, – soki trzustkowe dla sprawnego trawienia , insulinę i glucagon – hormony regulujące wysoki poziom cukru we krwi.

Pracując na refleksach dotyczących cukrzycy musisz pamiętać, że cukrzyca to już kombinacja niedomagań w pracy ciała. Zabieg na stopach pozwoli odnależć już przy pierwszym spotkaniu co jeszcze jest rozregulowane w pracy ciała.

Osoba z cukrzycą po pierwszym zabiegu musi zdecydować co chce osiągnąć w dalszym etapie swojego życia. Samo zaangażowanie refleksologa w prace na stopach jest nie wystarczające.

Weź pod swoje rozważania powyżej opisane informacje. Stwórz dla swojej praktyki własne notatki dotyczace cukrzycy. Zaprezentuj je osobie zainteresowanej.

Wanda Bratko
Grudzień 2009

© 2018 Refleksologia.com