Praca z refleksologią na co dzień

28 listopad 2019

Bez cienia wątpliwości stwierdzam, że każdy leczy sam siebie, a refleksolog poprzez zachowanie technik pracy na stopach zgodnie z nauką matki światowej refleksologii Eunice Ingham, swym drobnym i starannym chodzeniem kciuka i palcami po stopach jest jedynie terapeutą – pośrednikiem w poszukiwaniu dobrego zdrowia, a nie choroby.

Chory człowiek nigdy nie poczuje się lepiej dopóki sam nie zapragnie zmiany i nie nabierze pewności siebie, że stan jego zdrowia poprawi się, jeżeli będzie poszukiwał drogi do dobrego zdrowia. Refleksologia jest wspaniałym sposobem tych zmian i jest dostępna dla każdego.

Musimy zdać sobie sprawę, że jak cierpimy na przewlekłą chorobę, poważną dolegliwość w pracy ciała, chcemy zredukować stresy napięcia w sobie, utrzymać dobre samopoczucie – odpowiedzi powinniśmy szukać w refleksologii, która pracuje natychmiast z pozytywnym efektem.

Refleksologia jest bezinwazyjną terapią, zamiast igieł akupunktury praca własnych rąk wprowadza w refleksy stóp i rąk prawidłową formę chodzenia kciuka i palców.

Refleksy na stopach i dłoniach mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała.

Seria zabiegów refleksologii pozwala na unormowanie  funkcji pracy ciała człowieka, likwiduje napięcia, zdecydowanie zmniejsza stres, usprawnia pracę krwioobiegu całego ciała, poprawia stan pracy układu nerwowego.

Gruczoły wewnętrznego wydzielania produkują  własny środek przeciwbólowy, silniejszy niżeli medyczna morfina, więc likwidują bóle. Zabiegi refleksologii na stopach lub rękach pomagają na sprawne jego rozprowadzenie poprzez pracę krwiobiegu i pobudzenie układu limfatycznego do prawidłowej pracy.

Refleksologia nie nakarmi, nie napoi wodą lub innymi płynami, nie dostarczy dla potrzeb ciała witamin i minerałów, nie nauczy starannego i głębokiego oddychania, nie wprowadzi naszego ciała w ruch i niezbędną gimnastykę, nie nauczy  chodzić każdego dnia dla zdrowia, ale refleksologia nada życia wszystkiemu co jest w nas i pracuje jak najwspanialsza metoda odzyskiwania życia w swoim szlachetnym zestrojeniu.

Refleksologia swoją dokładną pracą zdecydowanie pobudza do pracy wszystko co w nas żyje.

Likwiduje zastoje, przekrwienia. Już pierwszy konsultacyjny zabieg na stopach pokazuje każdemu, co potrafi dokonać ciało człowieka w czasie 45-50 minut zabiegu, dokładnej pracy na stopach. Nieprawdopodobnie szybko potrafi likwidować bóle, niemal na poczekaniu o ile doświadczenie refleksologa potrafi odnaleźć właściwe refleksy w stopach odpowiadające za bóle w ciele. Nie zawsze jest to łatwe, ale dobry terapeuta we współpracy z pacjentem na fotelu doszuka się tego co jest rozregulowane w pracy ciała, wskaże skąd pochodzą bóle fizyczne.

Refleksologia jest zawsze korzystna dla dorosłego, dla dzieci w każdym wieku od niemowlęcego, poprzez okres dojrzewania, do pełnego wzrostu. Nie ma ubocznych efektów, jeżeli jest prawidłowo wykonywana.

Dzieci nie zatraciły jeszcze odruchu wykorzystywania tych zalet terapeutycznych i bardzo lubią pracę na stopach. Po jednym zabiegu podsuwają nóżki rodzicom i proszą o „masaż”. Pamiętajmy refleksologia nie jest masażem. Bardzo szybko ich ciało doprowadza się do balansu biologicznego. Z przyjemnością obserwujemy jak ciało samo w sobie potrafi doszukiwać się zdrowia i jak szybko następuje proces powrotu do dobrego życia .

Celem refleksologii jest zrównoważenie i zharmonizowanie funkcjonowania wszystkich narządów, gruczołów, części ciała. Choroba jest czasami częścią naszego życia i wtedy, refleksologia swą pracą wzmacnia i poprawia wszelkie osłabienia i umożliwia powrót do normalności.

Zastoje w pracy ciała są odpowiedzialne za pojawienie się obrzęków, stany zapalne np. oskrzeli, zatok, jelita grubego i wiele innych – to informacja, że chemia organizmu nie produkuje odpowiedniego środka dla usunięcia takiego stanu, napięcia a stresy powodują zdecydowane obniżenie sprawności układu odpornościowego.

Zabiegi na stopach pomagają w obiegu płynów w ciele i ułatwiają pozbywanie się produktów odpadowych.

Zabiegów refleksologii nie można podzielić na pracę w czasie pół godziny lub 15 minut. Zabieg ma być przeprowadzony starannie w całości bez względu na czas. Ciało jest jedną nierozłączną całością wymagającą kompleksowego traktowania terapeutycznego.

Nasze ręce można również wykorzystać do leczenia.. Przysłowie mówi: nasze ręce leczą nasze ciało.

Nauczenie się podstawowych zasad pracy z refleksologią z jej technikami, pozwoli każdemu z nas utrzymać się w dobrym zdrowiu i co najważniejsze nie wymaga wstępnych wiadomości. Program kursu przewiduje przekazanie wszelkich potrzebnych informacji i tajników pracy na stopach, które są fundamentem naszego życia.

Ciekawe jest, że pacjent, który przez lata zażywa lekarstwa i nie widzi szczególnej poprawy, nagle oczekuje od refleksologii całkowitego sukcesu w zdrowiu już po dwu lub trzech zabiegach. Przecież ciało potrzebuje czasu, pracy i cierpliwości, aby odzyskać utracone zdrowie i biologiczną równowagę.

W refleksologii nie ma określenia ludzi otyłych ani leniwych. Jest to tylko informacja, że procesy pracy ciała nie przebiegają prawidłowo. Refleksologia jest odpowiedzią na początek tych zmian.

Zabiegi refleksologii dla dobrego terapeuty są olbrzymią radością. Po godzinnej pracy na stopach, każdy pacjent wstaje z fotela w zdecydowanie innym i lepszym samopoczuciu, z lżejszym fizycznie ciałem. Jeżeli ten proces będzie powtarzany systematycznie, co kilka dni – wraca siła i energia do życia.

Tajemnice pracy ludzkiego ciała nie są do dzisiaj w pełni odkryte i poznane, ale to, co dokonuje zabieg na stopach bezpośrednio już w czasie chodzenia kciuka i palców jest wspaniałe. Najciekawsze jest likwidowanie bólów, z którymi przychodzą pacjenci.

W każdym przypadku zabiegów terapeutycznych medycyny niekonwencjonalnej, alternatywnej sam terapeuta powinien być przykładem dobrego zdrowia. Jeżeli tego nie posiada sam w sobie, nasuwa się pytanie kim lub czym jest dla niego terapia, którą wykonuje zawodowo każdego dnia? W swojej pracy na stopach, przekazuję, to czego oczekiwałabym od innych – odpowiedzialności za swoją pracę. Nasz stres nie zawsze jest negatywnym stresem. Może on też w życiu spełniać pozytywną rolę poprzez sztukę i zdolności do relaksu, cieszenia się życiem.

Uczmy się refleksologii, a w procesie nauki i pracy na stopach najbliższych odszukamy zdrowie również w nas samych.

mgr Wanda Bratko

 

© 2018 Refleksologia.com