Czy masz uprawnienia refleksologa?

W sobotnie popołudnie dzwoni telefon, Pani pyta czy jestem refleksologiem, odpowiadam – tak. Następne pytanie: Czy masz uprawnienia do wykonywania tej pracy? Tak, od 23 lat pracuję w zawodzie. Wyobraź sobie, że na przestrzeni lat pracy w zawodzie, nikt nigdy nie zapytał mnie o licencję czy uprawnienia do pracy, byłam tym bardzo zaskoczona.

Gdzie mieszkasz? Znalazłam Ciebie na internecie, ale nie potrafię czytać Twoim językiem strony internetowej. Nigdy nie byłam u refleksologa, wiem tylko że musi mi ktoś pomóc. …
Wczoraj pośliznęlam się na drodze, jest olbrzymi siniak na stopie, już fioletowy, noga opuchnięta w kostce i powyżej, nie mogę chodzić, na pogotowie nie pojechałam, bo czekanie 8-10 godzin w sobotnie popołudnia, i tak niewiele mi pomogą, ruszam palcami więc nie ma złamania.
Czy możesz mnie przyjąć jak najwcześciej, nawet zaraz, podaj mi adres. Ku zdziwieniu jesteśmy w tym samym mieście, kilka ulic dalej.

Przywiózł ją mąż, z trudem staje na chorą nogę. Sadzam na fotel, informuję czym są zabiegi refleksologii, że nie będę dotykała chorego miejsca, do momentu, aż zacznie swobodnie nogą obracać i nie będzie w niej bólu ani gorąca jakie jest obecnie.

Chora noga wygląda brzydko, fioletowy siniak dużej powierzchni jest na wewnętrznej stronie stopy, poniżej dużego palucha, noga opuchnięta do kostki i powyżej, duża powierzchnia bardzo gorąca. Nalałam na swoje ręce olej rycynowy i starannie, ale delikatnie wmasowywałam w całą opuchniętą stopę powyżej kostki. Olej szybko się wchłaniał, bo temperatura nogi była duża.Powtórzyłam wmasowanie oleju ponownie, owinęłam ręcznikiem. Olej rycynowy leczy bardzo szybko.

Badania wykazały, że olej rycynowy wspiera i oczyszcza organizm z toksyn, pobudza działanie naczyń limfatycznych i wzmacnia system immunologiczny. Okłady z oleju rycynowego leczą i wspierają pracę ciała.

Pani zapytała: Czy to jest już po zabiegu? Nie, odpowiedzialam to wstęp do samoleczenia. Przeszłam do pracy na lewej stopie, wstępny masaż, dotyk, techniki relaksu i pracę rozpoczynam od poszukiwania bolących refleksów odpowiadających za uraz prawej nogi. Nie jest to trudne, trzeba tylko logicznie pomyśleć w jaki sposób je odszukać. Odezwą się zdecydowanie silniejszym bólem niżeli chora noga. Każdy powinien pamiętać, że za taki stan zapalny odpowiada praca nadnerczy, rozpracowałam te refleksy wspólnie z tarczycą i przysadką mózgową. Duża powierzchnia wierzchu stopy, wokół kostek i powyżej kostki zdrowej nogi zaczerwienia się mocno, jest gorąca. Proszę Panią, aby poruszyła chorą nogą. Jest zdecydowanie luźniej, ale czy to możliwe,że tak szybko, może mi się wydaje…

Pytam gdzie jeszcze jest dyskomfort, ból stopy, gdzie ją blokuje w czasie obrotów, określa bez problemu. Dotykiem sprawdzam temteraturę chorej nogi, jedyne gorąco pozostało w okolicach dużego haluksa. Tłustość i ciężkość oleju rycynowego wchłonęła się całkowicie, zginęła! Krwiobieg już wykonuje swoją dobrą robotę dla ciała.

Wróciłam do pracy na haluksie lewej nogi – niesamowite, jak szybka reakcja zachodzi w pracy przeciwnej chorej nogi!Dlaczego medycyna nie wykorzystuje tych możliwości? Na każdym pogotowiu powinien pracować sprytny w zawodzie refleksolog!

Teraz czas na pracę, na prawej ręce odpowidającej bólom prawej, chorej stopy. Pani zdziwiona, dlaczego biorę w swoje ręce, jej prawą rękę, oczywiście wyjaśniam zasady pracy nauki refleksologii. Szybciutko zaczerwieniają się duże powierzchnie naskórka dłoni, teraz odważnie wchodzę w nadgarstek. Trafiam w to co zdecydowanie rozluźni mi chorą stopę w kostce i opuchlizna zacznie ginąć w oczach.

Przy pracy na ręce pani troszeczkę popiskiwała, ale uprzedziłam, że sprowadzam ból z chorej stopy do zdrowych refleksow odpowiadająch w dłoniach. Owinęłam rozpracowaną rękę. Poprosiłam o ruszanie we wszystkie strony chorą stopą. Obraca stopę, patrzy na mnie, patrzy na męża i powiada, że to jest nieprawdopodobne uczucie w stosunku do tego co było 30 minut wcześniej.

Zrobilam masaż obu stóp, chorą nogę owinęłam, pozwalam jej odpocząć, a od zdrowej rozpoczęłam cały zabieg krok po kroku, za następne 15 minut druga noga, właśnie ta chora, zabieg z pominięciem wylewu krwi – krwiaka. Po chwili wstała na nogi, zdziwiona, bez bólu i opuchlizny. Poprosiłam, aby na noc zrobiła sobie na obie nogi okład z oleju rycynowego, a na zakrzep krwi w łydce tej samej nogi okład z miodu Manuka. Poszła do łazienki, po powrocie powiedziała, nigdy nie wydalam z siebie tyle moczu co było teraz.

Niedziela, mamy gości w domu, telefon: dzwoni Susan, Wanda chciałam podziękować za twoją wspaniałą wczorajszą refleksologię, okłady zrobiłam na noc, dzisiaj moje stopy obie są normalne bez opuchnięcia i bez bólu, jedynie żółty wylew na stopie, jest bezbolesny. Zakrzep krwi, ten stwardniały zrobił się mniej napięty, mniej sztywny i w mięśniach podudzia jest mi zdecydowanie lżej.

Kiedy przeczytasz to co napisalam, zastanów się kim my jesteśmy sami w sobie? Jakie siły życia są w nas zakodowane?Mądrość pracy ciała, której nikt nie jest w stanie dosięgnąć. Naucz się mądrej pracy refleksologii i zobaczysz, jakie wdzięczne będzie Twoje ciało umysł i duch w każdym momencie gdy idziesz z pomocą samemu sobie, najbliższym i tym co o to proszą.

Wanda Bratko
Styczeń 2014

 

Scroll to Top