Odpowiedź na list

W czerwcu na naszych stronach internetowych ukazał się artykuł nt. Przepukliny kręgosłupa, autorstwa Refleksologa Jana Wojtkiewicza – czytaj.
Po pewnym czasie, otrzymaliśmy od czytelnika poniższy list:


Data wysłania: czw, 05 lip 2012 03:38:04 +0200
Strona WWW: refleksologia.com
————————————————-
Imię i Nazwisko: E-mail:: Telefon: ……..dane sa znane PIR

Temat: Prosze sie zacząć uczyć.

Wiadomość: Pomijam swoje wykształcenie. Wiek i inne bajery. Tak w zasadzie podchodzę do medycyny naturalnej pozytywnie. Sam nawet chciałem zrobic sobie papiery refleksologa zeby dalej się kształcić, ale jak czytam brednie medyczne jak w tym artykule: „Przepuklina kręgosłupa z przemieszczeniem” z 2012-06-05.

Jestem przerażony brakiem elementarnej wiedzy medycznej do szkoły powinien wrócić zarówno autor jak i osoba która umieściła to na stronie. ubolewam również nad tym iż wciskacie pacjentom takie bzdury które my czyli profesjonalne białe fartuchy musimy im potem z głowy wybijać. I jak już jakaś pani „dyplomowana refleksolog” pracuje z pacjentem neurologicznym to niech na litość boską najpierw poczyta jaką kolwiek książkę z zakresu neurologi, najlepiej dla studentów.

Pozdrawiam
adresy do wysyłki:…

Po przeanalizowaniu tego przypadku, udzieliłam obszernej odpowiedzi autorowi listu – czytaj (format PDF) »

Pragnę podkreślić, iż Refleksologia do dzisiejszego dnia nie jest poznana w całości.

Ponad dwadzieścia lat praktyki w zawodzie i dalej jestem pelna podziwu co potrafi dokonać ciało, umysł i duch człowieka na którego stopach pracujemy systematycznie i prawidłowo wg opracowanych technik pracy.

Poniżej opisany przypadek jaki przedstawiłam w odpowiedzi na list osoby bardzo negatywnie ustosunkowanej do naszej pracy terapeutycznej, już w tej chwili okresu ośmiu miesięcy.

Pani ma wyznaczony zabieg chirurgiczny na dzień 29 sierpnia 2012. Czuje sie dobrze, „oponiak” w głowie przestał się przelewać z boku na bok lub do tyłu, w zależności jak ułożyła głowę.

Coraz mniej blokuje kończyny. Zabiegi na stopach wykonujemy już jeden raz w tygodniu. Pani systematycznie patyczkami wykonuje zadanie domowe tak jak ukierunkowałam ją w tej pracy. Nie ma siły w rękach, aby chodzić starannie i dokladnie kciukiem po stopach i rękach. Okres wakacji, z dziećmi często przebywa nad jeziorem. Nawet dwa tygodnie bez zabiegu na stopach nie zrobiły żadnego ubytku w jej dobrym samopoczuciu.

Niemniej jednak dwa tygodnie temu zadzwoniła i powiedziała: „Pani Wando, dzisiaj w nocy koło godziny 1.30 obudziło mnie sparaliżowane moje ciało całej prawej strony. Świadoma byłam, że jest bardzo źle. Zdrową ręką wzięłam swoje „patyczki” z którymi sie nie rozstaję nawet przy łóżku są zawsze, i starannie jak Pani mowiła zaczęłam nakłuwać ich bardzo ostrym końcem opuszki palców sparaliżowanej ręki, trwało to może 4-5 minut i od sparaliżowania popuścił mały palec u nogi i mały palec u ręki.

Nie budziłam męża, śpiacego obok. Pracowałam jeszcze bardziej i mocniej na palcach dłoni, wszędzie gdzie się dało i gdzie najbardziej bolało.

Po 10, może 15 minutach intensywnego nakłuwania palców, potem dłoni, ręki powyżej przegubu, czułam jak wraca mi życie w całe moje ciało.

Zasnęłam, rano obudziłam się bardzo zmęczona, ale z dobrą sprawnością ciała. Oprożniło się jelito grube w ilości dla mnie olbrzymiej. Nie było to normalne. Zmęczenie trzymało mnie cały dzień.

Dzisiaj 4 dni później prosze o zabieg na jutro.”

Zrobiłam zabieg, pani powiedziała: moja noga przylgnęła do ciała, to jest niesamowite!

Mówi, że jest zmęczona oczekiwaniem i pytaniami znajomych. Badania specjalistyczne, pobrana krew to wszystko jest już przygotowaniem do 5-6 godzinnego zabiegu operacyjnego. Ostateczne MRI będzie wykonane rano przed zabiegiem.

Do dzisiejszego dnia nie ma żadnych tabletek przeciwbólowych, prowadzi samochód, wykonuje wszystkie domowe obowiązki matki 3-ga dzieci.

Postaram się dołaczyć dalszy ciąg naszej historii pracy z refleksologią po operacji, jak przebiegać będzie rekonwalescencja.

Czy w całości ten przypadek nie jest CUDEM ŻYCIA 44 letniej kobiety?

Wanda Bratko
Sierpień 2012
Scroll to Top