List

7 grudzień 2011

Otrzymałam ostatnio ciekawy list od osoby zamieszkałej za granicą i poszukującej swojego przeznaczenia w życiu. List był na tyle ciekawy a entuzjazm kobiety w wieku 38 lat na tyle autentyczny, że odpisałam – a co? Przeczytajcie sami.

————————-
Witam Panią,

Dziękuje za sympatyczne słowa, podziękowanie za moją pracę, za refleksologię, która faktycznie jest dla mnie inspiracją codziennego życia. Cieszę się, że opisywane przypadki pracy na stopach pomagają Pani odnaleźć samą siebie. Przez 16 lat uczę w kraju refleksologii i jest ona jużdla wielu ludzi radością codziennego życia i pasją jak moja.

Refleksologia w całości to praca „rzemieślnika” ze znajomością anatomii fizjologii i patologii ciała człowieka w podstawowych jego zadaniach, funkcjach.

Wykonywać ją może każdy bez względu na wiek, wykształcenie, ważne jest, aby mieć w sobie uczucie i chęćpomocy drugiemu człowiekowi, który poszukuje dobrego zdrowia sam w sobie.

Proszę nie kierować się tytułami naukowymi wyższych uczelni, bo te nie zawsze idą w parze z wartościami człowieka. Na zabiegi refleksologii często przychodzą lekarze, przyprowadzają swoje dzieci, rodziców i proszą, aby nie mówić nikomu, że są lekarzami. Lekarze pokończyli studia medyczne, leczą ludzi, a samiczęsto chorują bardziej niżeli przeciętny człowiek z otwartą pracą umysłu w kierunku medycyny niekonwencjonalnej.

Jeżeli ma Pani możliwość kształcenia się w szkole Hanne Marquardt – proszę skorzystać. Hanne to wielka osobowość z ponad 50-letnią praktyką w refleksologii. Przypadłyśmy sobie nawzajem do gustu w zawodzie i przyjaźni mimo różnicy wieku.

Jej metoda nauki nieco odbiega od naszej, ale ważne jest aby w całości wykonywać zabiegi dla mądrego poszukania zdrowia w schorowanym ciele człowieka.

Praca na stopach czyni nas szlachetnymi w codziennym życiu. Radość jaką dostrzega się na twarzy pacjenta już w czasie zabiegu jest dla nas samych wielką radością ducha.

Wspomina Pani o akupunkturze – refleksologia nie jest akupunkturą.

Poznała Pani te zabiegi, teraz powinna Pani skorzystać z prawidłowo wykonanych zabiegów u dobrego refleksologa.

Wanda Bratko

© 2018 Refleksologia.com