Właściwości lecznicze soli

6 lipiec 2018

Poniższe informacje pochodzą z książki dr.F.Batmanghelidj „ You’re not sick, You’re Thirsty!” co w tłumaczeniu brzmi „Nie jesteś chory, jesteś spragniony!” (wody). Mówiąc o soli mamy na myśli sól morską krystaliczną.

 

 • Sól może być efektywna w stabilizacji nieregularnego bicia serca i nieprawdą jest, że powoduje wysokie ciśnienie (nadciśnienia ), jest ona aktualnie bardzo ważna dla uregulowania ciśnienia we krwi  – w połączeniu z wodą i minerałami o jakich wspominałem.

Dieta z niską zawartością soli w wodzie a dużą ilością pitej wody jest przyczyną podniesionego ciśnienia krwi. Jeżeli pijesz wodę i nie bierzesz soli, woda nie będzie pozostawała w krwioobiegu dla kompletnego napełnienia wszystkich naczyń krwionośnych. Dla niektórych to może być przyczyną omdleń, dla innych może być kurczeniem się arterii, które rejestrują podniesienie ciśnienia. Jedna lub dwie szklanki ciepłej wody z solą, albo jej ziarnko lub dwa pod język ssać i popić tą wodą bardzo szybko i efektywnie wyrówna pracę serca, a po pewnym czasie zredukuje nadciśnienie.

 • Sól reguluje spanie. Jeżeli pijesz pełną szklankę wody, połóż pod język ziarnko soli, pozwól się jej roztopić, wesprze to potem naturalny głęboki sen. Jeżeli nie pijesz wody nie używaj soli. Systematyczne picie wody z solą reguluje dobre spanie.
 •  Sól jest absolutnie niezbędna dla cukrzyków, balansuje ona poziom cukru we krwi  i  redukuje potrzeby insuliny, temu kto systematycznie potrzebuje uzupełniać jej poziom. Woda z solą może zredukować uszkodzenia naczyń krwionośnych związanych z cukrzycą.
 • Sól jest niezbędna dla hydroelektrycznego zregenerowania energii dla wszystkich komórek ciała człowieka.
 • Sól jest ważnym składnikiem usprawniającym  procesy komunikacji i informacji komórek nerwowych, cały czas zapewniając ich sprawne funkcjonowanie aż do końca.
 • Sól z wodą jest siłą dla prawidłowego przyswajania  składników żywienia w całym procesie pracy układu trawiennego.
 • Sól z wodą jest siłą dla oczyszczenia płuc z zastałej, zgęszczonej flegmy, która jest  m.in. przyczyną astmy, rozedmy płuc, torbielowatego zwłóknienia.
 • Sól na języku może pomóc wstrzymać suchy kaszel.
 • Sól jest siłą witalną dla oczyszczenia zatok ze śluzu, katarakty oczu.
 • Sól z wodą zapobiega mocznicy i jej artretycznemu rozwojowi.
 • Sól z wodą likwiduje skurcze mięśni.
 • Sól zapobiega nadprodukcji śliny jaka może się wydzielać w czasie snu.
 • Osteoporoza może być efektem zbyt małej ilości wody z solą w ciele człowieka.
 • Sól z wodą  jest absolutnie niezbędna w siłach witalnych dla struktur formowania kości.
 • Sól będzie pomocna dla odbudowania pewności siebie i pozytywnego postrzegania własnej osobowości „image” – serotonina i melatonina kontroluje nasze personalne siły.
 • Sól może pomóc w uregulowaniu libido.
 • Sól pomoże i zabezpieczy żylaki i małe pajączki żył na nogach.
 • Sól ma w sobie przeszło 80 elementów minerałów, które są niezbędne dla ciała. Niektóre są niezbędne w każdym momencie pracy ciała. Nierafinowana morska sól jest lepsza od każdej innej zakupionej w sklepie.

Sól sklepowa może zawierać aluminium, które jest bardzo toksyczne dla naszego układu nerwowego. Badania potwierdzają, że jest to główną przyczyną choroby Alzheimera. Sól morska nie jest bogata w jodynę i wtedy ta powinna być brana dodatkowo jako uzupełnienie.

Tak jak sól jest niezbędna dla ciała w chorobie astmy, tak potas jest bardzo niekorzystny. Zbyt dużo soku pomarańczowego, bananów, sportowych drinków zawierają w sobie dużo potasu i one właśnie mogą wywoływać ataki astmy.

Pamiętaj, że ciało człowieka potrzebuje 3-4 gramów soli morskiej każdego dnia pitej z wodą w ilości około 2 litrów, oczywiście zależy to od wagi ciała. 3-4 gramy soli krystalicznej morskiej to około pół łyżeczki dziennie.

Jeżeli ćwiczysz, albo się pocisz każdego dnia,  potrzebujesz nieco więcej soli z wodą. Jeżeli pocisz się w gorącym dniu potrzebujesz też zwiększonej porcji wody z solą.

Pamiętaj nie wolno przedawkować tej ilości soli. Jeżeli przy piciu wody z solą zaczynasz puchnąć  lub przybywać na wadze, zrób przerwę na dwa dni i wracaj do zmniejszonej dawki soli. Skonsultuj to z lekarzem dla prawidłowego zbalansowania soli i wody w codziennym żywieniu. Powinieneś jeść dużo warzyw, jarzyn i owoców.

Jeżeli jesteś podatny na stres dodaj witaminę B6 i cynk może być w tabletkach.

Nie przedawkuj…

 

Piszę o tym, aby nasze zabiegi na stopach wesprzeć obowiązkami pracy pacjenta – PAMIĘTAJ – połączyć koniecznie to razem – szybko przekonasz się o wspólnych wartościach.

* Sól jest antystresowym elementem dla ciała człowieka,

* Sól jest niezbędna dla prawidłowej pracy nerek celem oczyszczenia ich z zakwaszenia,

* Sól jest podstawą w terapiach emocji, depresji.

PAMIĘTAJ – sól ma być połączona z wodą nie z jedzeniem lub sokami, wodami gazowanymi lub  słodkimi napojami.

Dla wzbogacenia prywatnych praktyk Polskich Refleksologów
Wanda Bratko
(z archiwum PIR)

© 2018 Refleksologia.com