Cynamon i miód

11 września 2017

Cynamon i miód – tajemnica, której nie wyjawiają producenci leków

 Właściwości miodu i cynamonu

Zaobserwowano lecznicze działanie miodu i cynamonu w zwalczaniu wielu dolegliwości a stosowane przez mieszkańców kraju w którym produkuje się miód. Uczeni badając to zjawisko uznali miód jako bardzo skuteczny środek w zwalczaniu chorób i co najważniejsze stosowanie tego produktu nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Badania potwierdziły skuteczność stosowania miodu nawet wśród pacjentów cierpiących na cukrzycę.

Kanadyjski magazyn medyczny z 17 stycznia 1995 roku zamieścił wyniki prowadzonych badań naukowych , listę chorób które mogą być leczone kombinacją miodu i cynamonu .

 

Choroby serca

Zmieszać cynamon z miodem w formę pasty którą smarować chleb i spożywać regularnie

na śniadanie. Spowoduje to zmniejszenie się cholesterolu w organizmie i zmniejszy ryzyko ataku serca. W  przypadku osób które już miały atak serca spowoduje z jednej  zapobiegnięcie ponownemu atakowi. Systematyczne spożywanie tej mieszanki spowoduje odzyskanie swobodnego oddychania i wzmocni prace mięśnia sercowego.

 

Artretyzm

Wypijać rano i wieczorem szklankę ciepłej wody z dodaniem dwóch łyżek miodu

z jedną łyżeczka sproszkowanego cynamonu. Przy regularnym stosowaniu nawet chroniczny artretyzm może być wyleczony. W najnowszych badaniach naukowych przeprowadzonych na Uniwersytecie w Kopenhadze stwierdzono że podawanie pacjentom mieszanki złożonej z jednej łyżeczki miodu i połowy łyżeczki sproszkowanego cynamonu przed śniadaniem , spowodowało w ciągu tygodnia zmiany na lepsze wśród grupy 200 badanych osób, 73 spośród tej grupy pozbyło się bólu kompletnie, w ciągu miesiąca stosowania tej kuracji większość uczestniczących w badaniach mogła  poruszać się bez bólu który poprzednio był nie do zniesienia.

 

Zapalenie pęcherza

Dwie łyżki cynamonu + łyżeczka miodu rozmieszane w lekko podgrzanej wodzie pita regularnie powoduje wyeliminowanie problemu.

 

Cholesterol

Dwie łyżki stołowe miodu + trzy łyżeczki cynamonu zmieszane z 16 ounces cherbaty, podawane przy podwyższonych stanach cholesterolu w organizmie zmniejsza jego zawartość o 10% w ciągu dwóch godzin. Wypijana 3 razy dziennie powoduje uzyskanie normalnego poziomu cholesterolu. Zgodnie z informacjami podawanymi w magazynie medycznym codzienne spożywanie porcji miodu powoduje utrzymywanie normalnego poziomu cholesterolu we krwi.

 

Przeziębienia

Cierpiący na przeziębienia – łyżka stołowa miodu + ¼ łyżki cynamonu codziennie przez 3 dni. Pomoże przy chronicznym kaszlu, przeziębieniach, oczyści zatoki z niepotrzebnych substancji.

 

Bóle brzucha

Miód z cynamonem pomaga przy dolegliwościach żołądkowych łącznie z zagrożeniem wrzodów żołądka.

 

© 2018 Refleksologia.com