Przyjaźń i refleksologia – wpis 14

oczami refleksologa…

,,By być dobrym przyjacielem, trzeba najpierw umieć odnaleźć przyjaźń w samym sobie,

Poznając 12 lat temu refleksologię, poczułam, iż mogę robić to w czym będę mogła spełnić się najbardziej. Spotykając cudownych refleksologów na swojej drodze, zrozumiałam, że mogę swoją pasją i radością dzielić się z innymi. Dostałam wielki prezent od Pana Boga – dłonie, które dzięki Wandzi dziś mogą pomagać ludziom. To ona pierwsza wprowadziła mnie do Świata Refleksologii. Przyjaźń i wielka pasja idą tutaj w parze. To właśnie na warsztatach, szkoleniach i w książkach Wandzi czuć pokorę i miłość do drugiego człowieka i właśnie tego uczę się codziennie, bo wiem, że to dopiero początek naszej wspólnej drogi.

zdj-z-f-14Przyjaźń widoczna jest gołym okiem na spotkaniach w większym gronie, gdy refleksolodzy omawiają ciekawe przypadki, ale także mówią o swoich troskach i zmartwieniach… i nigdy nie jest to ignorowane. Zawsze znajdzie się ktoś, kto poda rękę i pomoże. Refleksologia dobra na wszystko – nawet na złamane serce.

Faktem jest także to, że my jako terapeuci, zaprzyjaźniamy się czasami z pacjentami. Może to nie jest do końca profesjonalne, ale jak serce nam podpowiada, to jak można odmówić – widocznie my też tego potrzebujemy. Najtrudniej jest jednak gdy przyjaciel umiera. Ale także z tym czasem trzeba sie zmierzyć, przecież pracujemy z chorymi…

Od kiedy jestem nauczycielem zawodu refleksologii, poznałam dużo ciekawych i mądrych ludzi. Pojawiła się więź miedzy nami i jestem przekonana, że z przyjaźnią nam do twarzy.

Refleksologia daje nam możliwość poznawania i pomagania innym, ale przede wszystkim niesamowicie rozwija nas jako terapeutów refleksologii. Etyka naszej pracy to szacunek i pokora do każdego z osobna. Gdy pojawi się dodatkowo prawdziwa przyjaźń, to tylko nasze szczęście, które warto odwzajemnić.

Refleksologia jest moją przyjaciółką. Czasami mamy odmiennie zdanie, ale cóż to za przyjaźń bez zgrzytów i emocji 😉

W gronie refleksologów znajdzie się zawsze prawdziwych przyjaciół, ponieważ łączy nas wspólny cel- pomaganie innym.

Przyjaźń – warto dla niej zawalczyć.

 Wiolla Szojda – nauczyciel Refleksologii

Scroll to Top