Zablokowana szczęka

Mężczyzna 27 lat siedzący przy wspólnym stole w czasie obiadu nie potrafi otworzyć ust do swobodnego jedzenia. Szczękę ma zablokowaną od 6 tygodni. O pomoc zwracał się do lekarza rodzinnego, dentysty, innego specjalisty. Jedyną pomocą była tylko rada aby unieruchomić kompletnie szczękę opaską na twarz i głowę. Po obiedzie obiecałam spróbować odblokować szczękę poprzez pracę na stopach. Oczywiście był zdziwiony.

Prawa strona twarzy – to prawa stopa. Swoją stopę położył na moim kolanie, bez problemu chodzeniem kciuka szybko odnalazłam wrażliwe miejsca na dużym paluchu , zrobiły się gorące, poprosiłam o próbę rozchylenia szczęki. Popuściła, ale nie zupełnie. Weszłam w refleksy drugiego palca stopy, rozpracowałam drenaże limfatyczne. Ból przesunął się zdecydowanie w okolice dołu ucha. Cała powierzchnia gorąca i zaczerwieniona. Nie mogę więcej pracować na tej stopie. Blokada szczęki  mniejsza, ale popuściły refleksy drenaży limfatycznych szyi prawej strony.

Godzinę później wzięłam do ręki jego prawą dłoń. Na czwartym palcu ciasna obrączka, mocno zaciskała refleksy ucha i głębi szczęki. Poprosiłam o jej zdjęcie z palca. Poszło to z trudem – na palcu spoczywała od 6 lat. Stwardnienie jakie narosło tuż na postawie palca wymagało starannego rozpracowania.

Cała powierzchnia zaczęła poruszać się pod moją pracą kciuka. Poprosiłam o zdecydowane  pełne ruchy szczęką. Buzia ze zdziwieniem uśmiechnęła się, blokada popuściła całkiem. Stwardnienie na palcu wymaga jeszcze pracy  kilka razy dziennie każdego dnia, aż do kompletnego zniknięcia stwardnienia na palcu.

Trzy dni później rozmawiałam z matką dorosłego syna. Problem nie wrócił. Dwa tygodnie później zapomniał o problemach ze szczęką. Gdy dotknęłam jego palce – pozostały tylko resztki stwardnienia.

Masz problemy z uchem? Sprawdź czy nie ugniata obrączka lub pierścionek spoczywający na tym palcu od wielu lat.

Czytelniku odpowiedz mi na pytanie: Jaką siłę ciało człowieka ukrywa w sobie? Dlaczego medycyna konwencjonalna nie chce wykorzystać tego działania dla swej pracy w poszukiwania dobrego zdrowia dla schorowanego ciała człowieka?

Wanda Bratko

Scroll to Top