Kręgosłup w refleksologii

Wykonywanie zabiegów na stopach w każdym przypadku musi być całościowe. Z pracy naszego ciała nie da się wyłączyć poszczególnych jego funkcji, organów i części. Wszystko ze sobą współpracuje i uzupełnia się. Oczywiście jesteśmy jedna całością – ciało, umysł i duch.

Nierozsądnym jest rozpracowanie tylko refleksów kręgosłupa, jego bolących powierzchni – nie mniej ulży nam to w codziennych cierpieniach fizycznych. Kręgosłup to jednocześnie 31 par nerwów przebiegający w jego rdzeniu, a mających połączenie ze wszystkimi naszymi organami i częściami ciała. To stopa ma przeszło 7.200 zakończeń nerwowych, a te też mają połączenie z pracą naszego mózgu. Stąd też prowadzony zabieg na stopach w całości jest rozsądnym zabiegiem dla pracy naszego całego ciała i dla problemów kręgosłupa.

Doskonale wypracowane opuszki kciuka i palców każdego refleksologa są w stanie wyczuć i odróżnić od normalnych wszystkie narośnięte anomalia, zgrubienia, stwardnienia, lub galaretowate powierzchnie na jego refleksach. Refleksy bolącego kręgosłupa są zawsze bardzo wrażliwe. Należy wziąć pod uwagę, że nigdy nie jesteśmy w stanie dokładnie określić linii refleksów, każdy z nas jest taki sam – ale – inny, stąd jest konieczność pracy po przekątnej linii kręgosłupa na powierzchni około 2cm.

Każdy refleksolog również wie, że są na tych refleksach miejsca zawsze bolące, więc przepracowuje je tylko i przechodzi dalej.

Wiele lat praktyki w zawodzie refleksologa oraz uczestnictwo w światowych i europejskich konferencjach refleksologów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami w pracy zawodu mówi, że refleksy kręgosłupa przebiegają również wzdłuż kości piszczelowej, gdzie góra kręgosłupa to okolice kostki – dół kości piszczelowej, a jego dół – refleksy kości krzyżowej i ogonowej to okolice przy wewnętrznej stronie tuż przy kolanie.

Pracuje – sprawdziłam w swej praktyce.

Prosty wniosek z pracy tych refleksów, to często spotykane opuchlizny wewnętrznej strony kolan u kobiet – to dół kręgosłupa i jego okolice. Te opuchlizny, a raczej galaretowate powierzchnie są bardzo bolesne. Praca na nich i staranne ich rozmasowanie olejem rycynowym, maścią z sadła świstaka potem owinięcie bandażem na noc już w ciągu kilku dni  zmniejsza ilość bólu w kolanach, a za chwilę nasz dół kręgosłupa staje się luźniejszy (w zależności od narostów i ich stwardnienia).

Na całej długości kości piszczelowej nie powinno być żadnych zgrubień i narostów lub bolących powierzchni, jeżeli są, trzeba je swą staranną pracą zlikwidować.

Kręgosłup w swej regeneracji wymaga dużo pracy czasu i cierpliwości. Cały zabieg pracy na stopach usprawnia pracę krwioobiegu w naszych mięśniach, gruczoły wewnętrznego wydzielania kontrolują chemię pracy ciała, przez to likwidujemy stresy i napięcia. Likwidujemy bóle występujące w różnych częściach ciała, a nie tylko w kręgosłupie.

Pamiętać również musimy o dokładnej pracy na refleksach układu trawiennego – bo ból w kręgosłupie może mieć stąd swoje pochodzenie. To samo dotyczy układu rozrodczego, oddechowego i wszystkich innych.

Zanim zdecydujemy na zabieg chirurgiczny na kręgosłup proponuję serię zabiegów refleksologii u dobrze wykwalifikowanego refleksologa.

Refleksologia Polskiego Instytutu Refleksologii Metodą Ingham to kaligrafia pracy na stopach. O ile połączysz pracę refleksologa z wykonywaniem zadania domowego, w krótkim czasie będziesz czuł się lepiej.

Prowadząc wieloletnią praktykę w zawodzie nigdy nie obiecuję, że uzdrowię, naprawię, zlikwiduję, wyleczę. Leczy lekarz, ja w swej pracy pobudzam pracę ciała ludzkiego w całości do prawidłowego wykonywania swoich obowiązków, jedno wobec drugiego. Ciało we własnym zakresie pobudza to co uśpione lub rozleniwione, albo wycisza to co jest nad aktywne w jego pracy. Wtedy odzyskujemy utracony gdzieś w codziennym życiu balans biologiczny.

Badania naukowe prowadzone w Chinach i we Francji potwierdzają efektywną pracę w problemach kręgosłupa.

Sprawna praca naszych mięśni, staranne oddychanie, mądre spożywanie posiłków, wypijanie odpowiedniej ilości i jakości płynów, relaks i czynny odpoczynek, a nie stagnacja dadzą nam dobre zdrowie. Zabiegi refleksologii doskonale zbalansują te czynności w pracy całego ciała.

Nasze organy, gruczoły, części ciała są zawsze gotowe do wykonywania swoich obowiązków, jak długo żyjemy tak długo powinniśmy w samych sobie szukać dobrego zdrowia a nie choroby.

Kręgosłup jest wspaniałą konstrukcją nośną dla postury naszego ciała.

 

W.B.

Scroll to Top