Refleksologia wsparciem dla zdrowia

Prasa i Internet są przepełnione poradami o zdrowiu. Można „wyleczyć” wszystkie choroby a każdy czuje się specjalistą. Nierzadko jedna informacja wyklucza drugą. Porad jest takie mnóstwo, że nie sposób wszystkiego zastosować. A nawet nie warto, bo każdemu potrzebne jest co innego. Poza tym nie można podzielić ciała człowieka na oddzielnie działające układy, osobno funkcjonujące organy i usprawniać je w oderwaniu od pozostałych. Gdzie znaleźć pomocy, kto potrafi złożyć w całość wszystkie nasze niedomagania i wskazać odpowiedni kierunek do zdrowia?

Stopa jest miniaturową kopią ciała człowieka. Jest jak mapa z kierunkowskazami do zdrowia. Umiejętne odczytanie jej przez wykwalifikowanego refleksologa pozwala uchwycić w całości procesy zachodzące w ciele. Seria 8-12 zabiegów przynosi bardzo szybkie efekty i wielokrotnie przyspiesza proces regeneracji organizmu. Poprawia się sen, trawienie, zmniejszają się obrzęki nóg, pojawia się witalność i lepszy nastrój. W każdym z nas założone są potężne mechanizmy samoregeneracji i uzdrawiania. Należy je tylko umiejętnie ukierunkować.

Refleksolog, odczytując mowę stóp, służy jako przewodnik na drodze poszukiwania zdrowia. Pełni rolę regulatora sprawności funkcjonowania organizmu. Ciało każdego człowieka posiada swoją wewnętrzną mądrość. Jesteśmy całością. I sztuką jest pomóc, by te wszystkie systemy, tkanki i poszczególne komórki sprawnie współdziałały ze sobą. Refleksolog potrafi wskazać, okolica którego organu jest najbardziej zablokowana, osłabiona i potrzebuje wsparcia. Pracuje na receptorach w odpowiedni sposób w zależności od potrzeb danego organizmu. Pobudza do pracy narządy, usprawnia krążenie, relaksuje zestresowane tkanki, rozprowadza napięcie, równoważy pracę układu hormonalnego, wpływa na udrażnianie zatorów.

Refleksologia jest terapią wspierającą w chorobach przewlekłych, dodaje sił, przynosi ulgę w cierpieniu. Stosowana zapobiegawczo pozwala zachować zdrowie na długie lata.

Olga Wachterowa
Dyplomowany Refleksolog

Scroll to Top