Refleksologia

Wiedza na temat receptorów sięga pradawnych czasów. Starożytni Egipcjanie, Rzymianie, Inkowie, Chińczycy oraz inne społeczności znali i wykorzystywali pracę na strefach odruchowych stóp i dłoni dla łagodzenia bólu oraz leczenia wielu dolegliwości. Z tej wiedzy na początku XX wieku rozwinęła się uznana metoda lecznicza. Refleksologia umożliwia łagodne, całościowe usprawnianie pracy całego organizmu i jest dobrą, indywidualnie dostosowaną terapią dla każdego.

Stopy noszą nas przez całe życie, a my zwracamy na nich swoja uwagę dopiero wówczas, gdy one, nie wytrzymując, odmawiają posłuszeństwa. Uwięzione w obuwiu przez wiele godzin początkowo tracą swoją sprężystość. Zaniedbywane, niedopieszczane i katowane wysokimi obcasami mszczą się po latach zwyrodnieniami kręgosłupa i innymi schorzeniami, pozornie niezwiązanymi z aparatem ruchu. Przypominamy sobie o stopach, gdy zaczynają nas boleć, puchnąć, są przemęczone, ciężkie, za zimne lub wręcz pieką, pojawiają się odciski albo żylaki, a palce zachodzą na siebie.

Już pojedynczy zabieg Refleksologii powoduje, że organizm reaguje wzmożoną pracą i oczyszczaniem się ze złogów. Zgromadzone toksyny są przyczyną nadwagi, nawracających bólów głowy, alergii, przewlekłego zmęczenia, obniżenia odporności i częstych przeziębień, trudności z wypróżnianiem się, drażliwości, bólów kręgosłupa, nadciśnienia oraz wielu innych dolegliwości. Kuracja 8-12 zabiegów daje duże wsparcie dla pracy najważniejszych narządów. Wzmocnienie wątroby w okresie wiosennym pozwala między innymi na przywrócenie odpowiedniej filtracji krwi. Oczyszczona i nasycona tlenem krew dostarcza więcej niezbędnych składników odżywczych. Zachodzą zmiany w procesie trawienia i przyswajania pożywienia na poziomie komórkowym. Praca na receptorach nerek i pęcherza moczowego sprzyja wzmożonemu oczyszczaniu stawów z nagromadzonych złogów. Poprawia się również funkcjonowanie wszystkich organów miednicy. Refleksologia daje pozytywne efekty w przywracaniu zdrowia ciału i duszy. Stosowana regularnie 2-4 razy w miesiącu pozwala na utrzymywanie psychicznej i fizycznej sprawności oraz zachowanie młodzieńczego wigoru przez wiele lat.

Olga
Refleksolog ze Szczecina

Scroll to Top