Powiązania z refleksologią

Wiele osób słyszało ode mnie, że jestem absolutnie przekonana i bardzo wierzę, że refleksologia w swej pracy jest najefektywniejszą i najsilniejszą formą dyscypliny uzdrawiania ciała człowieka w chwilach zatraconego balansu biologicznego, kiedy badania medyczne są w normie, a ludzie cierpią. Nie powinniśmy mówić „uzdrawiamy”, jedynie medycyna jest do tego upoważniona.

Wierzyć w refleksologię?
Nie potrzeba wiary, należy poddać się zabiegom na stopach lub dłoniach, aby szybko przekonać się czym jest ciało człowieka.

Która terapia jest w stanie na poczekaniu zlikwidować:

  • silny ból jądra u młodego mężczyzny, który cierpi już 3-ci miesiąc?
  • całkowite wchłonięcie się hemoroidów, które od 3-ch dni nie pozwalają usiąść?
  • ból migrenowy głowy, trwający już dwa dni?
  • 3 miesięczny ból kręgosłupa po zastrzyku przyporodowym?

Przykładów na przestrzeni wielu lat pracy w zawodzie jest olbrzymia ilość. Radość rozpiera każdą duszę refleksologa, który o pracy w tym zawodzie podejmował świadome decyzje. Świadoma decyzja to:
POSZUKIWANIE ZDROWIA W SCHOROWANYM CIELE CZŁOWIEKA.

Kontakt, jaki mamy z naszym klientem – pacjentem poprzez nasz dotyk i pracę na stopach jest najważniejszą łącznością między dwojgiem ludzi, dawcą i biorcą lub biorcą i dawcą. Refleksologia absolutnie zmienia życie w obu kierunkach. Nasz fizyczny balans, nasze dobre zdrowie świadczy o tym, że jesteśmy w stanie przekazać te wartości dalej. Wtedy jesteśmy jedną całością, czujemy swoje ciało, umysł i ducha. Refleksologia otwiera duszę dla duszy, a największe możliwości samoleczenia są w nas samych.

Siła zabiegu refleksologii jest ukształtowana mądrością i nauką praktykującego, jego znajomość ciała człowieka, funkcji pracy organów, gruczołów i wszystkich części ciała, jest doskonałym wsparciem pracy naszych rąk. Nasz klient – pacjent buduje wspólnie z nami proces uzdrawiania. Każdy doskonale wie, że pracując na stopach dotykamy naszymi paluszkami każdy poziom życia tego człowieka: fizyczny, emocjonalny, mentalny i duchowy.

Wszystkie informacje przesyłamy przez całe ciało do naszego mózgu przez system nerwowy, kanały energetyczne, nieokreślone dotychczas do końca strefy refleksów, punkty akupunktury, a ciało odpowiada fizyczną, psychiczną i umysłową reakcją.

Refleksologia pracuje także przez procesy relaksu, jednak najważniejszy jest nasz dotyk, główny element refleksologii. Jeżeli sami jesteśmy zdenerwowani, ze stresem, napięciem w sobie, zaburzeni we wnętrzu naszego ducha i w takim stanie przystąpimy do wykonywania zabiegu na stopach, bądźcie pewni, że nasze, te negatywne wibracje ciała, przejdą na ciało, duszę i psychikę klienta- pacjenta. Efekt wykonanego zabiegu w takim stanie będzie negatywnym odbiorem w jego samopoczuciu w godzinach późniejszych i nie będzie dawal właściwego efektu dobrze przeprowadzonego zabiegu terapeutycznego.

Są to doświadczenia zdobywane w praktycznym stosowaniu informacji otrzymanych na spotkaniach seminaryjnych czy warsztatach naszego programu edukacyjnego.

Wanda Bratko

Scroll to Top