Siła życia w stopach

Wiele lat w pracy na stopach wcale nie jest wykładnikiem, że potrafię zlikwidować ból, który obudził rano młodą kobietę.

Miesiączki nie było 3 miesiące. Wykonaliśmy cztery systematyczne zabiegi na stopach. Pod chodzącym kciukiem po stopach wyczuć można było duże zastoje, nazywam to bałaganem znajdującym się w pracy ciała. Młode kobiety nie chcą o tym słyszeć, a złe samopuczucie, brak miesiączki są potwierdzeniem mojej opinii.

Dzisiaj silny ból w całej jamie brzucha, zaciśnięty jego dół, silny ból dołu kręgosłupa, nogi bez siły do chodzenia, ból głowy, oczy nie chcą patrzeć, bardzo zmęczone, płacze zwijając się „we dwoje” z bólu. Samopoczucie okropne, zapłakana z bezradności wobec swojego ciała. Trzeba jechać do pracy, ale jak? W takim stanie?

Mam 30 minut czasu do osiągnięcia celu mojej pracy. Patrzę na stopy, od lini pasa w dół, linia pięty obrzmiała, lodowata, sina w kolorze. Palce stóp nabrzmiałe i zimne. Praca 30 minut refleksologa na stopach to dużo czasu – zrelaksowałam stopy jedna po drugiej. Refleksy przepony i splotu słonecznego stworzyły napięte nabrzmienie, 2-3 minuty pracy nabrała głęboko powietrze w płuca. Promieniście rozciągnęłam w stopach te refleksy.

Usłyszałam, coś popuściło, ale ściska w kręgosłupie i dole brzucha. Teraz rozpracowuję nadzwyczaj starannie linię pięty, refleksy biodra-kolana, układu moczowego, wszystkiego co w dole jamie brzucha. Nie kieruję się mapą stóp, a tym co wyczuwają chodzące kciuki i palce po refleksach stóp. Powierzchnia zaczerwieniła się zdecydowanie, jest gorąca pięta. Mnie oblał pot od głowy w dół kręgosłupa.

Ponownie usłyszałam: jest mi luźniej w dole brzucha, w dole kręgosłupa zrobiło się ciepło, moje oczy otworzyły się, nie myślałam, że to wszystko popuści w tak krótkim czasie.

Teraz staranny głęboki masaż stóp, aby zdecydowanie zbalansować to, na co nie miałam czasu dla rozpracowania. Buzia kobiety dostała rumieńców. Dziękuję, czuję się normalnie, czas mnie goni. Dwie godziny później telefon, nie mam bólu, mam miesiączkę większą, mocniejszą niż zawsze, ale dzieje się wszystko normalnie, dziękuję za twoją refleksologię.

Praktyka refleksologii, w każdym nowym zabiegu udowadnia, że nie są najważniejsze mapy stóp, ale to co wyczuwamy pod pracą palców. Informacje ze stóp poprzez całe ciało przebiegają tak szybko jak sygnały elektryczne układu nerwowego, a zaraz za tym sprawna praca krwiobiegu we współpracy ze wszystkimi układami ciała.
Ciało człowieka, to Cudo Natury, którego do końca nikt jeszcze nie poznał.

Wanda Bratko
Luty 2014
Scroll to Top