Konsultacja

Witam serdecznie.
Mam taki problem, bowiem wykonałem już dwanaście zabiegów. Było już całkiem dobrze, bowiem z nóg zeszła opuchlizna. Złogi jakie były wyczuwalne w lewej stopie w okolicy trzustki-śledziony ładnie rozpuściły się. W tej chwili widać wyraźnie odgniecenia, które znajdują się w górnej cześć stopy na obydwu stopach i ma jednego na lewej stopie na pięcie środku. Stopy są w tej chwili już ciepłe co na początku było ciężko je doprowadzić do takiego stanu a jeszcze jedna ważna rzecz  wrastają mu paznokcie w obydwu paluchach.
Problem polega na tym, że ten Pan bardzo narzeka na to że wciąż jest słaby i bardzo senny a ponadto bardzo się poci przy jakimkolwiek wysiłku po prostu zalewa go pot.
Teraz już nie wiem co mam dalej robić. Proszę o pomoc i jakąś doradę.

Z góry dziękuje i pozdrawiam Maciej.

Ważną dla  mnie informacją jest zawsze wiek osoby, na  której stopach pracujesz.

Wrastające paznokcie zlikwidujecie bez problemu – pan powinien każdego dnia na noc robić okłady z oleju rycynowego na palce z wrastającymi paznokciami i na odgniecenia, które widzisz gołym okiem. Po nałożeniu szmatki z olejem owinąć te miejsca folią kuchenną przeźroczystą lub bezbarwnym plastikiem, nałożyć ciepłe skarpety na noc. Rano te miejsca są bez bólu – starannie, głęboko je rozmasować, wokół  paznokci i stwardnienia. Te powierzchnie powinny się zarumienić i być zdecydowanie ciepłe. Ważna jest systematyczność okładów i rozpracowanie tych refleksów rano.

Znajdź miejsca odpowiadające za wrastające paznokcie, za zgrubienia na stopach  na rękach –  pokaż jak sam powinien je rozpracowywać dwa, trzy razy dziennie. Efekty będą przychodziły bardzo szybko. Już po 48 godzinach ból z wrastających paznokci ustąpi. Nie można przestać pracować, aż do chwili gdy te procesy wyciszą się kompletnie. Może to trwać 2-3  tygodnie.

Zbyt duże pocenie się ciała, zmęczenie, senność –  to odpowiedzialność pracy gruczołów wewnętrznego wydzielania. W podręczniku pana D.C.Byers „Lepsze zdrowie z refleksologia stóp i rąk” – jest starannie wypunktowana odpowiedzialność gruczołów wewnętrznego wydzielania – proponuję poczytaj ponownie. To przybliży Tobie spojrzenie co dzieje sie źle w pracy ciała.

W takich przypadkach – często beznadziejnych dla pacjenta i refleksologa techniki pracy „przecieków” na refleksach gruczołów wewnętrznego wydzielania na stopach, a zadanie domowe do pracy na rękach jest odpowiedzią na Twoje pytanie.

Tej pracy kilkakrotnie uczyłam na warsztatach dla zaawansowanych. Nie ma tych informacji w podręcznikach. Trzeba to wypracować we własnym zakresie poprzez praktykę.

Pracy na refleksach gruczołów na stopach nie można traktować indywidualnie – one nawzajem ze sobą współpracują, uzupełniają się w swej pracy. Dlatego technika  „przecieki” jest tak ważna.

Zwróć uwagę jak dużo jest bólu w stopach podczas twej pracy na refleksach tarczycy, pochodnych do niej i gruczołach rozrodczych: jądra i prostata. Refleksy przysadki też będą wrażliwe, albo będą spały. Zapoznaj sie dobrze z odpowiedzialnością pracy gruczołów nadnerczy, pracuj na nich, ale nie przepracowuj.

Aby zbalansować wydzieliny hormonalne gruczołów we krwi  poprzez pracę na refleksach stóp trzeba około 3-4 tygodni. Potem dopiero ciało człowieka zacznie zdecydowanie budować siłę dobrego zdrowia.

Z własnej praktyki: beznadziejnie pocące się ciało kobiety lat 33, z rąk i  nóg kapiące strugi potu, pościel po każdej nocy mokra opanowaliśmy w okresie 4-ch miesięcy.

Była też zmiana diety.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Wanda Bratko

Scroll to Top