Dzieci – refleksologia terapeutyczna – cz1

17 kwietnia 2020

MALEŃSTWA i nie tylko…
Praca refleksologii na stópkach dzieci to usprawnienie pracy krwiobiegu we współpracy z nadaniem siły dobrego życia dla układu odpornościowego, wyciszenie układu nerwowego, staranne doprowadzenie do balansu biologicznego pracy wszystkich gruczołów, organów i części ciała od chwili narodzenia.
Zlikwidowanie napięcia mięśni, spokojny oddech dla zdrowia, usprawnienie pracy układu trawienia i jego wzrost, codzienność dziecka bez kolek i bólu, dobre wy
próżnianie jelita grubego, spokojny sen i wypoczynek dla prawidłowego wzrostu i rozwoju.
Każda Mamusia może wykonywać tę nie skomplikowaną pracę refleksologii .
Malutkie stópki i rączki to lustrzane odbicie dla pracy ciała umysłu i ducha każdego dziecka. To miniatura ciała człowieka.
Pracujemy na stópkach i rączkach, a ciało małego człowieka samo w sobie poszukuje dobrego zdrowia.

Wanda Bratko

dziecko1Refleksologia terapeutyczna, którą prezentuje zainteresowanym Polski Instytut Refleksologii, nauczyciele  nauki zawodu polskiego refleksologa jest  ciągłą nauką mądrości w pracy ciała człowieka dla poszukiwania zdrowia, a nie choroby przez stopy i ręce.

Refleksolog nie diagnozuje, nie leczy w specyficznych przypadkach, nie koryguje przepisanych medycznie lekarstw.

REFLEKSOLOG  NIE JEST LEKARZEM

Swoją fizyczną pracą na stopach,  rękach, paznokciach z zachowaniem technik pracy, które poznał w poszczególnych etapach nauki zawodu usprawnia pracę krwiobiegu, wycisza pracę układu nerwowego, doprowadza pracę ciała człowieka do balansu biologicznego.

W piękny sposób ciało likwiduje bóle sprowadzając je do refleksów bezpośrednich, pomocniczych i odpowiadających w stopach i dłoniach.

W ostatnim czasie prezentując na warsztatach dla zaawansowanych refleksologię paznokci i opuszka palców pierwszego paliczka doświadczyliśmy również zaskakujących reakcji pracy wszystkiego co w głowie, przechodzącej wzdłuż całego ciała do palców stóp w poszukiwaniu zdrowia. Możemy to z pewnością nazwać „obudzeniem do życia” z dobrą energią, chociaż bądź pewny/a , że bólu na tych refleksach głowy było dużo.

Każdy z nas ma te same gruczoły, organy, części ciała, układy w nas współpracujące, ma swoją anatomię i fizjologię pracy ciała, umysłu i ducha, ale każdy z nas jest indywidualnością dla samego siebie, a dla pracy refleksologa jest mądrością  wszystkiego co za co odpowiada, co z czym współpracuje, jak uzupełnia się nawzajem w tej pracy i doprowadza do cudownych procesów pracy układu spontanicznego uzdrawiania w poszukiwaniu zdrowia.

Nikt nas nie uczył o istnieniu tak ciekawego układu spontanicznego uzdrawiania. Mądrość tego układu pracy ciała człowieka posiadam po spotkaniu z dr Andrew Wells – USA, jego podręcznikach o poszukiwaniu zdrowia w schorowanym ciele człowieka.

Wysoki – niski, szczupły – otyły, schorowany i zdrowy, dziecko, młodzież, wiek dorosły, wiek starzenia się, wiek starości – to procesy od których nikt z nas nie „ucieknie”, a w każdym tym procesie przemian refleksolog będzie wykonywał tę samą pracę na stopach, rękach jako  lustrzanym odbiciu dla pracy ciała, albo inaczej miniaturze ciała, umysłu i ducha człowieka – w jego refleksach.

Refleksologii terapeutycznej uczymy w procesie pracy refleksów na stopach i rękach w zdecydowanej większości ludzi dorosłych , aby za moment wykonywać zabiegi na stopach dzieci malutkich, dorastających, ludzi wieku starzenia się, oraz starszych wiekiem.

 

Kolejnym etapem tej nauki jest refleksologia terapeutyczna dla dzieci.

Jestem jednak pewna, że każdy z uczących się refleksologii wykonywał „jakiś” zabieg na stopach dzieci. Mądrością pracy refleksologa jest intuicja, która  jest procesem bezpośredniego dostrzegania prawdy, dla mnie zwanej mową stóp niezależnie od jakiegokolwiek procesu rozumowego. To jest zdolność podejmowania właściwej decyzji przy  niedostatecznej ilości informacji patrząc na stopy.

Wszyscy rodzimy się z tą zdolnością. Intuicyjne przewodnictwo jest znane od setek lat. Stanowiło część wielu starożytnych procesów, systemów uzdrawiania. W przypadku praktyki refleksologa na stopach i rękach rozbudowuje ona intuicyjnie mądrość, a zarazem tą pracą likwiduje  blokady energetyczne  ciała w czasie wykonanego zabiegu refleksologii dla zdrowia. Refleksolog uczy się  i wciąż buduje w sobie  ufność by w naturalny sposób dążyć do zdrowia i spełnienia samego siebie wykonanym zabiegu dla zdrowia ciała, umysłu i ducha człowieka.

Trzeba ją pielęgnować, aby utrzymać trwale. Tak samo jest z miłością, mądrością, zaufaniem, tolerancją, szlachetnym życiem dla samego siebie każdego dnia w rodzinie. W początkach swojej praktyki w zawodzie refleksologa wykonywałam pierwszy zabieg na osiem – tygodni stopkach maleństwa, które kupkało tylko po czopkach medycznych. Zdesperowany tata przyjechał na  60 km. szukając wsparcia dla maleństwa, znał wartości pracy na stopach po swoich zabiegach.

Z teorii nauki u pana D.C. Byers wiedziałam tylko, że zabieg wykonujemy wzdłuż 5 zonów od pięty do paluszków. Gdzie tu szukać zonów, jak mój kciuk jest olbrzymem w stosunku do stopy maleństwa, stopa delikatniutka, ale już wtedy wyczuwałam zgrubienia w niej. Z olbrzymim wewnętrznym przeżyciem wykonywałam ten zabieg , będąc świadoma uruchomienia procesu opróżniania się jelita grubego – jak to pracuje u dzieci 2, 3 latka, u dorosłego człowieka, to tym bardziej muszą być szybkie efekty dla maleństwa dwa miesiące.

Starannie wykonywałam każdy krok chodzenia kciukiem i palcami, pracowałam na nóżkach do kolan po przekątnej,  a dziecko nadzwyczaj spokojnie odbierało moją pracę. Praca zdecydowanie trudniejsza niżeli na stopach starszych dzieci czy dorosłych.

Tata pojechał do domu, godzinę później telefon: mój malutki syn w aucie wykupkał tak duże ilości  kału z jelit, jakich mój rozum nie może pojąć gdzie to mogło pomieścić się we wnętrzu maleństwa. Ostry, zgniły zapach, musiałem to sprzątać bo żona w pracy, ale dziękuje za twoja pracę, to niesamowite!

Wykonałam jeszcze jeden zabieg, w tamtym czasie nikt mnie nie nauczył, że rodzicom trzeba dać zadanie domowe do wykonania każdego dnia.

Każda praca refleksologa na stopkach niemowlaka jest olbrzymim wyzwaniem. Malutkie nie znaczy, że nie wymagają mądrości dla pracy refleksologa i pracy rodzica jako zadanie domowe.
Najrozsądniejsze jest zaproponowanie na wstępie zabiegu refleksologii na stopach rodzica, aby sam odczuł jaką „radość” i ulgę dla pracy ciała będą tworzyć zabiegi na stopkach dziecka. To rodzic powinien mieć świadomość wartości wykonywanych zabiegów.

Przed wizytą u refleksologa rodzic powinien przez co najmniej kilka dni bawić się stopami dziecka na zasadzie dotyku w czasie kąpieli, potem masażu z olejkiem, aby maleństwo oswoiło się z dotykiem na swoich stopach.

Rodzic siada wygodnie na fotelu, krześle trzymając na swoich kolanach maleństwo, oczywiście powinien mieć ze sobą książeczkę, ulubioną zabawkę, aby odwrócić uwagę dziecka. Z czasem zabiegów na stopkach zabawka będzie zbyteczna.

….cd wkrótce

Wanda Bratko

© 2018 Refleksologia.com