Dzieci, refleksologia terapeutyczna – cz.1

MALEŃSTWA i nie tylko…
Praca refleksologii na stópkach dzieci to usprawnienie pracy krwiobiegu we współpracy z nadaniem siły dobrego życia dla układu odpornościowego, wyciszenie układu nerwowego, staranne doprowadzenie do balansu biologicznego pracy wszystkich gruczołów , organów i części ciała od chwili narodzenia.
Zlikwidowanie napięcia mięśni, spokojny oddech dla zdrowia, usprawnienie pracy układu trawienia i jego wzrost, codzienność dziecka bez kolek i bólu, dobre wypróżnianie jelita grubego, spokojny sen i wypoczynek dla prawidłowego wzrostu i rozwoju.
Każda Mamusia może wykonywać tę nie skomplikowaną pracę refleksologii.
Malutkie stópki i rączki to lustrzane odbicie dla pracy ciała umysłu i ducha każdego dziecka. To miniatura ciała człowieka. Pracujemy na stópkach i rączkach, a ciało małego człowieka samo w sobie poszukuje dobrego zdrowia.

Wanda Bratko

***

dziecko1Refleksologia terapeutyczna, którą prezentuje zainteresowanym Polski Instytut Refleksologii, nauczyciele nauki zawodu polskiego refleksologa, jest ciągłą nauką mądrości w pracy ciała człowieka dla poszukiwania zdrowia, a nie choroby przez stopy i ręce.

Refleksolog nie diagnozuje, nie leczy w specyficznych przypadkach, nie koryguje przepisanych medycznie lekarstw.

REFLEKSOLOG  NIE JEST LEKARZEM!

Swoją fizyczną pracą na stopach,  rękach, paznokciach z zachowaniem technik pracy, które poznał w poszczególnych etapach nauki zawodu usprawnia pracę krwiobiegu, wycisza pracę układu nerwowego, doprowadza pracę ciała człowieka do balansu biologicznego. W piękny sposób ciało likwiduje bóle sprowadzając je do refleksów bezpośrednich, pomocniczych i odpowiadających w stopach i dłoniach.

W ostatnim czasie prezentując na warsztatach dla zaawansowanych refleksologię paznokci i opuszka palców pierwszego paliczka doświadczyliśmy również zaskakujących reakcji pracy wszystkiego co w głowie, przechodzącej wzdłuż całego ciała do palców stóp w poszukiwaniu zdrowia. Możemy to z pewnością nazwać „obudzeniem do życia” z dobrą energią, chociaż bądź pewny/a, że bólu na tych refleksach głowy było dużo.

Każdy z nas ma te same gruczoły, organy, części ciała, układy w nas współpracujące, ma swoją anatomię i fizjologię pracy ciała, umysłu i ducha, ale każdy z nas jest indywidualnością dla samego siebie, a dla pracy refleksologa jest mądrością wszystkiego co za co odpowiada, co z czym współpracuje, jak uzupełnia się nawzajem w tej pracy i doprowadza do cudownych procesów pracy układu spontanicznego uzdrawiania w poszukiwaniu zdrowia.

Nikt nas nie uczył o istnieniu tak ciekawego układu spontanicznego uzdrawiania. Mądrość tego układu pracy ciała człowieka posiadam po spotkaniu z dr Andrew Wells – USA, jego podręcznikach o poszukiwaniu zdrowia w schorowanym ciele człowieka.

Wysoki – niski, szczupły – otyły, schorowany i zdrowy, dziecko, młodzież, wiek dorosły, wiek starzenia się, wiek starości – to procesy od których nikt z nas nie „ucieknie”, a w każdym tym procesie przemian refleksolog będzie wykonywał tę samą pracę na stopach, rękach jako  lustrzanym odbiciu dla pracy ciała, albo inaczej miniaturze ciała, umysłu i ducha człowieka – w jego refleksach.

Refleksologii terapeutycznej uczymy w procesie pracy refleksów na stopach i rękach w zdecydowanej większości ludzi dorosłych , aby za moment wykonywać zabiegi na stopach dzieci malutkich, dorastających, ludzi wieku starzenia się, oraz starszych wiekiem.

Kolejnym etapem tej nauki jest refleksologia terapeutyczna dla dzieci. Jestem jednak pewna, że każdy z uczących się refleksologii wykonywał „jakiś” zabieg na stopach dzieci.

Mądrością pracy refleksologa jest intuicja, która  jest procesem bezpośredniego dostrzegania prawdy, dla mnie zwanej mową stóp niezależnie od jakiegokolwiek procesu rozumowego. To jest zdolność podejmowania właściwej decyzji przy  niedostatecznej ilości informacji patrząc na stopy. Wszyscy rodzimy się z tą zdolnością. Intuicyjne przewodnictwo jest znane od setek lat. Stanowiło część wielu starożytnych procesów, systemów uzdrawiania.

W przypadku praktyki refleksologa na stopach i rękach rozbudowuje ona intuicyjnie mądrość, a zarazem tą pracą likwiduje  blokady energetyczne  ciała w czasie wykonanego zabiegu refleksologii dla zdrowia.

Refleksolog uczy się  i wciąż buduje w sobie  ufność by w naturalny sposób dążyć do zdrowia i spełnienia samego siebie wykonanym zabiegu dla zdrowia ciała, umysłu i ducha człowieka. Trzeba ją pielęgnować, aby utrzymać trwale. Tak samo jest z miłością, mądrością, zaufaniem, tolerancją, szlachetnym życiem dla samego siebie każdego dnia w rodzinie.

Wanda Bratko

(koniec cz. 1 – kolejny fragment już 26 grudnia 2019)

Scroll to Top