Zdrowe stopy – mocne nerki

W okresie zimowym warto zadbać o swoje zdrowie i przygotować się na wiosenne oczyszczanie organizmu. Zanim rozpoczniemy dietę odchudzającą, wzmocnijmy nerki. To one wykonują najcięższą robotę: odfiltrowują z krwi produkty przemiany materii. Mocne nerki stanowią podstawę zachowania dobrego zdrowia i czystości ciała.

Obciążane nadmiarem toksyn z pożywienia i otaczającego środowiska, pozbawiane siły przez ciągły stres, nerki z czasem zaczynają mieć trudności z prawidłową filtracją krwi. Wtedy nadmiar soli i szlaków odkłada się w stawach, organach wewnętrznych i tkankach, utrudniając nam dbanie o zdrowie i wymarzone kształty ciała. O osłabieniu nerek świadczą wszelkie problemy z kośćmi, szczególnie z kolanami, dolną częścią pleców i zębami, osłabienie słuchu, problemy z owłosieniem głowy, puchnięcie kończyn, każde zaburzenie układu moczowego, rozrodczego i funkcji seksualnych, spowolnienie umysłowego i fizycznego rozwoju, przedwczesne starzenie się, nadmierny lęk i brak poczucia bezpieczeństwa.

Refleksologia stóp jest holistyczną terapią, która poprzez ucisk na poszczególne miejsca na stopie pobudza do pracy całe ciało i likwiduje. Refleksy nerek znajdują się na środku stopy. Rozpracowując odpowiednio te powierzchnie wzmacniamy pracę nerek, usprawniamy ich funkcjonowanie. Dodajemy również sobie siły psychicznej, spokoju i odwagi do działania. Zalecane jest, by na początku zabiegi na stopach były wykonywane przez dobrze wykwalifikowanego refleksologa. Jego wyczulone opuszki palców doskonale odnajdą to, co jest rozregulowane i pomogą przywrócić harmonię. Seria 8-12 zabiegów 3-1 razy w tygodniu daje bardzo widoczne zmiany.

Czasami z uwagi na liczne anomalia potrzebna jest dłuższa systematyczna praca. Innym razem spotkania raz na miesiąc i własna praca według zaleceń specjalisty przynoszą zauważalną poprawę zdrowia. Nie ma jednak przypadku, aby refleksologia nie miała korzystnego wpływu na zdrowie i pracę organizmu.

Olga Wachterowa
Refleksolog
Szczecin
Scroll to Top