Refleksologia pomaga oczekującym matkom

Specjalistyczne badania naukowe pokazują, że  refleksologia jest pozytywnym czynnikiem w porodzie dla kobiet. Badania udowadniają, że kobiety które miały prowadzone systematyczne zabiegi refleksologii w okresie ciąży, albo w czasie samego porodu w znacznie krótszym czasie i bez środków przeciwbólowych przechodzą sam poród. Refleksologia pomaga zdecydowanie w zejściu łożyska, zbyteczne są wtedy zabiegi operacyjne i dodatkowe lekarstwa.

ciaza

W okresie ciąży

Kobieta z 20-tygodniową ciążą miała wykonanych do porodu 10 zabiegów refleksologii. Jej czas porodu był znacznie krótszy niżeli określają to podręczniki medyczne. Pierwsza faza porodu 5 godzin, druga 16 minut, trzecia 7 minut.

Refleksologia w czasie porodu

Badania udowadniają, że refleksologia w czasie porodu w  90 % daje więcej efektywności niż podawane środki przeciwbólowe. Wskazują również, że kobiety rodzące z pomocą refleksologii w 11 z 14 przypadków unikają operacyjnych „poprawek”.

Laktacja nowej matki

Refleksologia stóp w 98% udowodniła zbyteczne przyjmowanie medycznych lekarstw dla uruchomienia karmienia mlekiem matki w 48 godzin od porodu. Nie przynosi to żadnego negatywnego działania dla dziecka.

Depresje poporodowe

Po porodzie obserwuje się wielokrotnie nadmierne podekscytowanie i depresje młodych matek. Zabiegi refleksologii w połączeniu z tradycyjną chińską medycyną dają wspaniałe efekty dla nowych matek – już 6-8 zabiegów, wprowadza w ciekawe efekty. Likwiduje się niepokój, depresję, stres, poprawia się laktacja, apetyt.

Porody Cesarskie a zabiegi refleksologii

Kobiety wykazują znacznie szybszy powrót do dobrego zdrowia. Już po 3-4 zabiegach regulowały się zaparcia. Te informacje pochodzą z badań naukowych prowadzonych w Chinach, przekazane dla refleksologów świata przez małżeństwo B. i K. Kunz.

Nadmienić chcę, że zabiegi refleksologii w chińskich szpitalach wykonuje się dla przebywających tam pacjentów każdego dnia.

Wanda Bratko

Scroll to Top