Wierzch palców

W refleksologii palce stóp i rąk to refleksy głowy i wszystkiego co w głowie. W pracy refleksologa to żmudne drobniutkie chodzenie kciuka lub palca wskazującego we wszystkich kierunkach. Od refleksów kręgów szyjnych na dużym paluchu cztery przejścia od podstawy palucha w górę, to samo na przodzie palucha. Kolejne chodzenie kciuka jest w poprzek palucha w obu kierunkach.

Wierzch palców to refleksy zębów, dziąseł, szczęki. Zęby jeżeli dokuczają bólem wymagają opieki lekarza – dentysty. Po leczeniu zęba, jego usunięciu, leczeniu kanałowym, skomplikowanym zabiegu operacyjnym w jamie ustnej jest możliwość szybkiej rekonwalescencji, zlikwidowania bólu poprzez pracę refleksologii.

Idealne do tej pracy, już nawet na fotelu lekarza dentysty są właśnie nasze ręce. Prawa strona twarzy odpowiada prawej ręce, lewa strona – lewej ręce.

Tuż po wykonanym zabiegu, gdy znieczulenie jeszcze działa, szukamy powierzchni bolących na trzeciej kości paliczka palców ręki lub stopy na ich wierzchu, między kostkami, na ich bokach. Chodzić kciukiem przeciwnej ręki bardzo drobniutko i starannie z jednostajną siłą ucisku.
Na początku trudno jest znaleźć. Wrażliwe, bolące powierzchnie są często ukryte, po chwili uaktywnią się pod pracą palców, potem będą nabrzmiałe i bolesne. Jednak ten ból jest niegroźny dla ciała.

Ból twarzy może promieniować do oka – ucha, w dół szyi, dlatego konieczna jest praca na refleksach oka-ucha, od wewnętrznej strony dłoni, malutkie mięśnie, wiązadła między palcami. Od jej wierzchu znajduje się drenaż limfatyczny, który pomaga w łatwym zlikwidowaniu bólu.

Pracujemy tak długo, aż wszystkie bolące powierzchnie mocno się zaczerwienią i będą bolesne.
W ten sposób sprowadziliśmy ból zębów, dziąseł do rąk lub stóp w zależności na czym pracowalismy. W ustach w międzyczasie może robić się słodkawo, ciepło, bólu ubywa z minuty na minutę…

Ból w refleksach dłoni lub stopy jest niegroźny. W tym samym czasie organizm człowieka uruchamia własne siły intensywnego samoleczenia.
Czynności te należy powtarzać, palce będą bolesne, ale delikatna praca na nich nie zaszkodzi.

Pracując unikalną metodą kciuka i palców lub nawet masując głęboko palce, automatycznie dbamy o górną i dolną szczękę, dziąsła, usprawniając krwiobieg, a zarazem unikamy chorób dziąseł, zębów, wszystkiego co w ustach.

Ta prosta praca na własnych palcach jest ważna dla każdego z nas. Wykorzystaj mądrości refleksologii już na fotelu dentysty. Szczególnie osoby wrażliwe na środek przeciwbólowy powinny wykorzystać tę pracę.

 

Wanda Bratko
Listopad 2014
Scroll to Top