Zęby mądrości

24 listopada 2014

Do gabinetu przyszła młoda kobieta 28 lat, jako osoba towarzysząca koleżance na zabieg. Nie może mówić, buzia opuchnięta, 4 godziny wcześniej lekarz dentysta usunął trzy zęby ósemki, przygotowując ją do założenia aparatu ortodontycznego celem uzyskania prawidłowego zgryzu.

Jest wieczór, środek przeciwbólowy przestał działać. Kolejna mądrość pracy z refleksologią daje szansę ulżenia w cierpieniu fizycznym. Na swoje dłonie nałożyłam olejek, aby zdecydowanie uelastycznić jej suchy naskórek na rękach. Wyjaśniam i pokazuję, że refleksy zębów znajdują się na wierzchu dłoni u nasady trzecich kości paliczkowych czterech palców. Jedynka-dwójka to palec wskazujący, siódemka – ósemka to mały palec dłoni.

Drobniuteńkim „chodzeniem” swojego kciuka rozpoczęłam poszukiwanie bolących refleksów w „płetwach” między palcami piątym i czwartym lewej ręki. Ten policzek był zdecydowanie bardziej bolesny. Szybko zaczerwieniła się powierzchnia na dłoni między tymi palcami. Weszłam nieco głębiej pytając czy mogę, bo refleksy w tym przypadku są bardzo bolesne. Dostałam zgodę przetrzymałam 3-4 sekundy. Pani powiedziała: policzek zrobił się gorący, mogę ruszać szczęką, zginął ból policzka.

Przeszłam do pracy na prawej ręce. Szybko trafione refleksy odpowiadające za zabieg dentystyczny zrobiły się czerwone, ciepło w policzku, ból ustąpił. Pani uśmiechnęła się nieco zdziwiona, ale szczęśliwa.

Gdyby nauczono tej mądrości pracy w gabinecie dentystycznym przed zabiegiem, z pewnością nie cierpiałaby bólu, tylko przed upłynięciem znieczulenia rozpracowałaby odpowiadające refleksy. Tę pracę powinno się powtarzać w momencie kiedy zaczerwienienie na refleksach minie. Noc prześpi spokojnie, jeżeli przed spaniem ponownie rozpracuje bolące powierzchnie.
Z pewnością spuchną nieco z przepracowania, ale bólu w policzkach po usunięciu zębów będzie ubywało w błyskawicznym tempie. To niemal błyskawiczny proces samoleczenia przez nasze ciało.
Opuchnięcie na dłoniach jest nieszkodliwe, jak boli to schłodzić kostką lodu, ten ból też mija natychmiast.

To właśnie olbrzymia wartość refleksologii, trzeba odczuć ją na samym sobie, aby w pełni docenić jej możliwości.

Wanda Bratko
Listopad 2014
© 2018 Refleksologia.com