Szkolenia i Warsztaty – informacje

Polski Instytut Refleksologii informuje, że wszelkie szkolenia i warsztaty prowadzone w Jego imieniu na terenie Polski organizowane są wyłącznie przez nauczycieli posiadających rekomendację/umowę z PIR. Terminy szkoleń są dostępne na stronie instytutu.

Refleksolodzy wykształceni w Instytucie, wg programu szkoleń, nie mają prawa ingerować w zalecane przez służby medyczne zabiegi rehabilitacji, fizjoterapii czy też przyjęty sposób leczenia i zleconą terapię farmakologiczną. Praca refleksologa ogranicza się do wykonywania czynności manualnych na stopach, rękach, uzupełnieniem jest twarz i głowa, przewidzianych programem nauki PIR. Refleksolog nigdy nie dotyka chorych miejsc. 

Żaden z refleksologów wykształconych przez PIR, nie może poddawać w wątpliwość działalności  personelu medycznego oraz nie ingeruje w leczenie prowadzone przez lekarzy. Program nauczania refleksologii nie wykorzystuje w swoich działaniach farmakologii ani też nie korzysta z szeroko rozumianego ziołolecznictwa (maści olejów, naparów i innych preparatów).
Podkreślenia wymaga to, iż refleksologia to praca  na stopach, rękach, twarzy i głowie, uzupełnieniem tej pracy są paznokcie – powierzchnie odkryte.
Refleksologia jest jedynie holistycznym poszukiwaniem dobrego zdrowia na wyłączne życzenie osoby zainteresowanej.

Wanda Budzanowska-Bratko nie tworzy, ani nie poleca żadnych receptur dla refleksologów, uczy jedynie zawodu refleksologa w całości i za to ponosi pełną odpowiedzialność.

Wanda Budzanowska-Bratko posiada prawa autorskie dla nauki zawodu refleksologa w języku polskim na cały świat z IIR w USA.

Scroll to Top