odszedł Dwight C. Byers

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Dwighta C. Byersa, Prezydenta Międzynarodowego Instytutu Refleksologii, pioniera refleksologii, nauczyciela, mentora i wzoru dla nas refleksologów.
Jego pasja i wiedza, wnikliwość  oraz wskazówki ukształtowały to, co stało się Polskim Instytutem Refleksologii, to jego siła wpłynęła i ukształtowała Wandę Bratko jako refleksologa, nauczyciela i założyciela Polskiego Instytutu Refleksologii.

Odczuwamy dziś głęboką stratę i łączymy się jako społeczność refleksologów w uhonorowaniu człowieka, który prowadził tak wielu z nas.

To jego podręcznik techniczny „Lepsze zdrowie z refleksologią stóp i rąk” przetłumaczony przez Wandę i Andrzeja Bratko w 1996 roku, był i jest podstawą do rozpoczęcia nauki refleksologii jako dziedziny nauki znanej w świecie a nie istniejącej jeszcze wtedy w Polsce. W tym czasie w kraju nie było jeszcze żadnej, godnej uwagi pozycji na ten temat.

W międzyczasie Wanda otrzymała od D.C. Byersa, uprawnienia do nauki zawodu refleksologa, prezentowania i nauki refleksologii dla polskojęzycznej społeczności na całym świecie. Był to zaszczyt, ale i ogromny obowiązek wobec refleksologii i Polaków w kraju i za granicą.

Poniżej kilka zdjęć ze spotkań Dwighta C.Byersa z Wandą Bratko.

dbyers-1

 

dbyers-2

dbyers-3

 

 

Scroll to Top