Dzwonienie w uszach

Nie jest w pełni poznana przyczyna głosów w uszach, ale doprowadzić to może do utraty słuchu, nabudowania wosku, infekcji ucha, nawet do chorób sercowo-naczyniowych.

Dzwonienie w uszach może być efektem w niewielkim przedawkowaniu salicylanu znajdującego się w aspirynie lub innych lekarstwach. Jeśli to jest przyczyną, to po wstrzymaniu brania tych leków dzwonienie w uszach powinno ustąpić. Jeżeli wciąż dzwoni… próbuj sok z cebuli. Dwie krople soku cebuli zakropl do ucha trzy razy w tygodniu dla pozbycia się tej dolegliwości. np. kobieta miała przez wiele lat uciążliwe dzwonienie w uszach. Żaden specjalista nie mógł jej pomóc. Jako ostatni ratunek zaczęła używać oleju rycynowego. Po miesiącu dzwonienie zaczęło ustępować, po 3-ch miesiącach kompletnie zginęło.

Próbuj – 3-4 krople do każdego ucha. Dla uzyskania pełnych wartości oleju rycynowego, zatkaj ucho watą i pozostaw to na całą noc.

Zmieszaj 6 dużych obranych ząbków czosnku i 1 kubek (szklanka) oleju z migdałów albo na zimno tłoczonego oleju z oliwek. Mieszaj tak długo aż czosnek jest kompletnie zmiażdżony i dokładnie zmieszany z olejem. Umyj w bardzo gorącej wodzie szklany słoik. Kiedy słoik jest kompletnie suchy wlej zmiksowany czosnek z olejem, zakręć starannie i włóż do lodówki na 7 dni. Teraz przelej ten płyn do buteleczki, która ma zakraplacz.

Przed spaniem weź niewielką ilość tego chłodnego płynu, zakropl 3 kropelki do każdego ucha i zakryj je watą na noc. Watę wyrzuć rano. Jeżeli nie ma innych przyczyn tej dolegliwości to dzwonienie powinno ustąpić kompletnie w ciągu 2 tygodni. Płyn ma być trzymany zawsze w lodówce, nie dłużej jednak niż jeden miesiąc.

UTRATA SŁUCHU

Wysokie tony, zimna głowa, nabudowywanie się woskowiny usznej może być częściową przyczyną utraty słuchu. Na Sycylii gdzie czosnek leczy wszystko, miażdżą kilka ząbków czosnku, mieszają z olejem z oliwek, moczą watę w tej miksturze i wkładają do ucha. Pracuje dla nich doskonale. Może i dla nas?

WOSK W USZACH

Do jednej łyżki ciepłego oleju z kukurydzy wsyp troszeczkę czarnego pieprzu, teraz umocz w tym watkę i delikatnie włóż do ucha na 5 minut.

Jedna łyżka stołowa ciepłej wody utlenionej 3%. Wlej 10 kropli do ucha i pozwól jej burzyć się przez 3 minuty – nie dłużej. Teraz przechyl i potrząsaj głową tak aby ten płyn wypłynął. Woskowina będzie już miękka, delikatnie wyjmuj ją wacikiem. Powtórz tę procedurę z drugim uchem.

Dwie łyżeczki ciepłego oleju sezamowego – po jednej łyżeczce wlej do każdego ucha (uważaj, aby nie był za gorący). Delikatnie zatkaj ucho watką i pozwól temu olejowi pływać w uchu przez jakiś czas. Sezam olej zmiękcza woskowinę, wymyj ucho kompletnie.

Efekt – nie ma oleju, nie ma woskowiny.

INFEKCJA UCHA

Zmieszaj 1 łyżkę stołową mleka z 1 łyżką stołową oleju rycynowego, podgrzej nie w aluminiowym pojemniku.

W chwili gdy mikstura jest chłodna – 4 krople do zainfekowanego ucha co godzinę i zatykaj ucho watką. Bądź pewny że kropelki nie są za gorące.

Jeżeli infekcja jest już bardzo bolesna potrzebna pomoc lekarza.

 

Domowe sposoby zaczerpnięte z podręcznika

Healing Remedies by

Joan Wilen and Lydia Wilen

 

Scroll to Top