Wrastające paznokcie

Po 8 tygodniach ciężkiej pracy mam czas by pisać.

Jaka jest przyczyna wrastających paznokci u nóg?

Z punktu widzenia refleksologa zastanawiam się czy problem tkwi w samym palcu, czy też możemy rozważać pewne dolegliwości w głowie, jak również zaburzenia w przebiegu meridian.
Ja nawet się zastanawiam czy nie jest to związane z radykalną zmianą kierunku myślenia. Tak jak paznokieć raptownie zmienia kierunek wzrostu tak może i nasz umysł w tym czasie zaczyna inaczej funkcjonować, ma inne myśli, pragnienia i doznania.

Najczęściej problem dotyka dużych palców u stóp, twardy paznokieć wbija się bezlitośnie w delikatną skórę. Czy przyczyna tkwi jedynie w obcinaniu paznokci, czy może związana jest z obcisłym obuwiem, z obciążeniem genetycznym lub nawet z niewłaściwym chodem?

Zgłosił się do mnie przemiły młody 28 letni mężczyzna z założonymi klamrami na dużych palcach. Kilka miesięcy temu zaczęły wrastać paznokcie dużych  palców po stronie meridianu śledziony, trzustki wbijając się z wielką siłą w naskórek. Ból był tak silny, że uniemożliwiał chodzenie. Mężczyzna zdecydował się na zabieg u podologa, który założył metalowe klamry na płytkę paznokci, aby wymusić zmianę kierunku wzrostu płytki paznokcia.

Zastanawiam się, czy możemy wiązać to z głową? Stopy są elastyczne, zadbane. Duży palec i pozostałe nie są bolesne jedynie śladowy ból w rejonie oczu –  czyżby zmiana sposobu widzenia świata? Trzustka i śledziona bez zmian. Jest problem w jelitach i odbycie – hemoroidy. Jest również widoczny problem w pęcherzu moczowym na stopie jak i na czole mężczyzny. Poprosiłam o zgłoszenie się do urologa i kontrolę pomimo nie zgłaszanych dolegliwości. Znając mądrość refleksologii wiem, że problem na stopie może być widoczny wiele lat przed dolegliwościami w ciele. Szczególnie, że podczas zabiegu refleksologii na twarzy i głowie upewniłam się, że punkt odpowiadający za pęcherz moczowy był bardzo mocno uwypuklony, bolesny i zaczerwieniony na czole. Sprawdziłam również duże palce u rąk okolice paznokci nie były bolesne. Poprosiłam młodzieńca aby codziennie wykonywał pracę domową: rozmasowywał i odciągał naskórek od paznokcia. Mam nadzieję, że paznokcie u paluchów zaczną rosnąć w dobrym kierunku.

Zakochana w refleksologii

Scroll to Top