Gorączka u dziecka

Masz dziecko z wysoką temperaturą?
Nie podawaj jeszcze lekarstwa, pobudź do pracy gruczoł przysadki mózgowej, znajduje się prawie na środku poduszki dużych paluchów – splot linii papilarnych – to ON kontroluje temperaturę ciała człowieka.

W czasie wysokiej temperatury w większości przypadków paluch i pozostałe palce stóp łącznie z paznokciem są bardzo zimne.

Tak, jak potrafisz uciskaj, rozmasuj je bardzo starannie do samej podstawy palców, aby zrobiły się gorące, potrwa to kilka minut. 10-15 minut później temperatura ciała naturą pracy układu spontanicznego uzdrawiania spadnie.
Jeżeli wróci, powtarzaj tę czynność. Nie wiemy co jest przyczyną jej wywołania – na pewno walka o zdrowie.

Teraz trzeba zrobić cały zabieg na stopach, bardzo starannie chodzeniem kciuka i palców, aby odszukać zdecydowany ból, zgrubienie, podpuchnięcie w stopach – to te refleksy są odpowiedzialne za wysoką temperaturę. Bądź delikatny wobec stopy dziecka.

Refleksy obu nadnerczy w stopach odpowiedzialne są za stan zapalny w pracy ciała – ich reakcja „obudź się i zacznij żyć”.

Każda mama powinna znać podstawy pracy z refleksologią jeżeli chce utrzymać swoje dziecko w dobrym zdrowiu pod każdym względem.

Dzieci uwielbiają pracę na stopach, przekonaj się MAMO …

Wanda B-B
Maj 2015
Scroll to Top