Słoniowate stopy

Witam Pani Wando,

Pani lat 35, od roku ma spuchnięte stopy do kostek. Najbardziej spuchnięta jest lewa stopa, czasami pojawia się ból w łydce prawej. Szukała pomocy po różnych lekarzach i nic nie potrafili zrobić, pomóc, jedynie dostała receptę na leki, które regularnie zażywa.
Po lekarstwach lewa stopa troszkę zmniejszyła się, ale dla mnie była bardzo spuchnięta nie było widać kostek, palce u stóp popuchnięte na grzbiecie stopy wielkie wybrzuszenie. Stopy lekko koloru żółtego, na klatce piersiowej żółte z małym odciskiem na obu stopach w tym samym miejscu.

Zabieg zawsze zaczynam od wszystkich technik relaksacyjnych, wykonałam cały zabieg na stopach poświęcając najwiecej czasu na refleksach układu limfatycznego, moczowego, palcach i na zastawce krętniczo-kątniczej.
Ból pojawił się, prawa stopa zastawka krętniczo-kątnicza jelita, oraz na prawej i lewej stopie refleks limfa pachwina jajowody – duży ból, splot słoneczny, oba paluchy na wysokości 1/3 chrupanie, naskórek twardy, żółty jak odcisk -wspominała, że ją szczęka boli…

Po pierwszym zabiegu opuchlizna troszkę zeszła, klientka wstała i z radością mówi: o Boże widzę swoją kostkę.
Przyszła na drugi dzień nie mogąc sie doczekać zabiegu, mówiła że kładąc się wieczorem do łóżka rozciągnęła się i dotykając pachwiny po lewej stronie poczuła gulkę, bóle na stopie te same, a nawet ciut większe w pachwinie.

Opuchlizna zmniejszyła się, widać już kosteczki przy palcach u stóp jesteśmy obydwie szczęśliwe i działamy dalej z nadzieją że stópka wróci do normy. Jutro mamy 3 zabieg, a od ostatniego minęło 4 dni. Jestem ciekawa jak wygląda ta stopa, jest to dla mnie wielkim wyzwaniem, a ta Pani bardzo mało pije wody, troszkę porozmawiałyśmy sobie na ten temat.

Tak wyglądały słoniowate stópki przed, w trakcie zabiegów i z ostatniego tygodnia. Do dzisiaj miałyśmy 7 zabiegów i jest dobrze 🙂 Dziękuję za mądrości pracy z refleksologią.

sloniowate nogi1

sloniowate nogi2

sloniiowate nogi3

Mówi, że jest w szoku, nawet nie wiedziała, że takie coś się robi, to jej słowa: nigdy nie lubiłam korzystać z masaży, a po tych zabiegach jeszcze przemasowuje jej łydki.

Tak to wymaga dużo wysiłku, ale jak widzę że jest efekt i dobre nastawienie drugiej osoby to nie czuję zmęczenia.
Po zabiegu jestem spocona najbardziej na twarzy i muszę zaraz zjeść coś małego słodkiego, pije w trakcie wodę.

Goleniów jest małym miastem, ludzie dopiero poznają zagadnienia refleksologi.

Pozdrawiam
Justyna Kwiatkowska
Goleniów

P.s. Ach Pani Wando, chciałabym jeszcze taki przypadek napisać w skrócie. Była u mnie dziewczynka 14 lat nie miesiączkowała, a przyszła z mamą z powodu częstych omdleń, ból brzucha, brak apetytu, brak energii, no i były refleksy bolące na układzie rozrodczym, pokarmowym, splot słoneczny, nadnercza.

Na drugi dzień dzwoni mama dziewczynki, że córka dostała okres:) oczywiscie po 2 miesiącach przyszła dziewczynka do mnie na zabieg usmiechnięta, rozmowna, pełna energii, wstała po zabiegu i powiedziała uśmiechając się, ale się zrelaksowałam, tak samo udało mi się jej starszej siostrze przywrócić miesiączkę.

Mam jeszcze pytanie ponieważ mam Panią, która w zeszłym roku miała operację na kręgosłup, coś ją uciskało, więc zrobili badania i okazało się, że ma jakiegoś guza… nic jej nie wycinali bo niby nie można, ale do tej operacji jeszcze w miarę chodziła o własnych siłach, po operacji ból jaki miała wcześniej nie ustąpił.

Wzięła dwie chemie, więcej chemii jej dodać nie mogli. Wzięła tylko dwa razy i z reszty sama zrezygnowała bo w około miesiąc schudła po chemii 15 kg. Nie mogła wogólę nic jeść, pić tylko wymiotowała.

Dzisiaj chemii nie bierze, ale je normalnie i pije, nie wymiotuje, ale chodzi tylko do toalety o wózeczku pchanym o własnych siłach i już nie może. Noga ją cały czas boli, nie może chodzić, nie siedzi, tylko leży…
Ma około 54 lata. Czy mogę w takiej sytuacji podjąć się wykonania zabiegów? Pani nie chce zapytać lekarza. Twierdzi, że i tak jej odradzą, ja nalegałam, coś mi intuicja podpowiada żeby wykonać delikatnie zabieg i zobaczyć co powiedzą stopy.

———————–

Witaj Justynko,

Systematycznie, nawet trzy razy w tygodniu możesz wykonywać zabiegi na stopach, nawet jak będzie trochę zmęczenia w ciele, to nie przeszkadza. Po 6 zabiegachprzejść do pracy dwa razy w tygodniu.
Będziesz bardzo zadowolona z tej pracy, tak jak przy słoniowatych stopach.
Ta radość w Tobie nabuduje lepsze zdrowie tej kobiety. Całość: ciało, umysł i duch potrzebują czasu, pracy i cierpliwości.

Pozdrawiam
Wanda
Scroll to Top