1997

Announcement Date: 28 lipiec 1997

Na targach Medycyny Niekonwencjonalnej stoisko refleksologii w Katowicach umieszczono obok stoiska egzorcystów i wróżbiarek kart Tarota. Wanda wiedziała, że ten proces przedstawiania refleksologii prowadzi do nikąd. Nie było również miejsca na wykład refleksologii na głównej sali wykładowej – nie była dla organizatorów „swoją”. W tym czasie prowadziła już spotkania z refleksologią dla słuchaczy w Radio Katowice, Radio 3 – Warszawa, TV Warszawa, TV Lublin, Radio Bielsko. Wykorzystywała wszystkie możliwe kontakty towarzyskie sprzed lat w celu propagowania terapii.

Nie obawiała się konfrontacji ze światem medycznym. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce w Klinice Neurologii w Lublinie z grupą 17 lekarzy neurologów w obecności profesora J. Stasiaka. To Profesor na koniec 2 godzinnego spotkania powiedział: „my kończymy na stopach, a pani zaczyna od nich” Wspólnie z panią Grażyną W. dyplomowanym refleksologiem z Lublina, po wykładzie wykonały 6 zabiegów na stopach lekarzy neurologów. Pozytywne zaskoczenie – a lekarze zaczęli kierować swoich pacjentów na zabiegi.

W międzyczasie podroży po Polsce, w Kanadzie – Toronto i St.Catharines prowadzi swoją intensywną, pełną sukcesów praktykę w zawodzie, jest już członkiem International Council of Reflexology ICR, członkiem Reflexology Associacion of Canada (RAC), członkiem RRCO – Register Reflexology Cousil of Ontario. Bierze udział w zjazdach i konferencjach organizowanych na skalę światową, wymienia doświadczenia swojej działalności z refleksologami na arenie międzynarodowej.

© 2022 Refleksologia.com