2010

Announcement Date: 29 lipiec 2010

W kwietniu 2010, czterodniowe seminarium refleksologii, 12 godzin każdego dnia w Antwerpii – Belgia na temat: Złote skoordynowane techniki refleksologii – zajęcia prowadził Shmuel Zaidel z Izraela.

Shmuel z 20-to letnim doświadczeniem w swej praktyce przedstawił nam,  wykształconym refleksologiom  swoje techniki pracy. Te techniki można doskonale połączyć z naszą codzienną praktyką na stopach lub dłoniach.

2010-1 2010-2

Dalsze spotkania seminaryjne na terenie kraju z uczestnikami rozpoczynającymi swoją przygodę z refleksologią lub kontynuującymi podnoszenie swoich kwalifikacji.

Na XII warsztatach dla zaawansowanych zajmowaliśmy się zagadnieniem  łączenia pracy na stopach z pracą na rękach, miejscami i refleksami bezpośrednimi, odpowiadającymi i pomocniczymi.
W  telegraficznym skrócie Wanda zaprezentowała  wyrywkowo techniki pracy  od kolan do kostek – to z czym zapoznała się w Belgii.

Generalnie zależy nam na tym, aby polski refleksolog nie pozostawał w tyle „mądrości”  światowej refleksologii.

Mamy nadzieję, że Shmuel Zaidel  ostatecznie dołączy  do grupy  polskich refleksologów, aby nauczyć ich tych technik pracy, których nauczyłam się ja sama. Są one niezmiernie korzystne w codziennej praktyce.

Wrzesień 2010 – Wanda bierze udział w 5 dniowym seminarium refleksologii  Hanne Marquardt  z Niemiec w Brytyjskiej Columbii – Canada. To ostatni wyjazd Hanne M. na seminaria. Jej wiek dyktuje jej spowolnienie swoich obowiązków – tak powiada ona sama.
Hanne M to pionier europejskiej refleksologii, uczyła się  podstaw refleksologii u Eunice Ingham jako młoda dziewczyna. Zafascynowały ją stopy. Rozwinęła swój własny kierunek refleksologii ze względu na duże odległości  Europa – Ameryka w ówczesnych czasach. Wanda poznała Hanne w roku 2000 na konferencji w Danii.
Marzeniem Wandy było wzięcie udziału w seminariach Hanne M. – po 10 latach marzenie spełniło się. Szczegóły na warsztatach  dla zaawansowanych  w październiku 2010.

W październiku  XIII Warsztaty dla zaawansowanych – temat: „Poprawa jakości i wartości życia w problemach płuc, oddychania  z pracą refleksologii na stopach i rękach”.
Nasze  warsztaty trwają już od piątku popołudnia. Tego dnia po raz pierwszy bawimy się, tańczymy w grupie. Dołączony program to: Taniec – radość i energia… ale także zdrowie  – program prowadzi nauczyciel zawodu refleksologia z Poznania  mgr Magda Bestrzyńska.

Polska refleksologia rozwija się – ważne, że jest zarejestrowany zawód  refleksolog. Nikt z uczących się nie musi ukrywać się pod płaszczykiem innego zawodu, jak to było przed rokiem 2005.

© 2022 Refleksologia.com