2009

Announcement Date: 29 lipiec 2009

Na co dzień Wanda prowadzi działalność terapeutyczną w klinice w Mississauga i St.Catharines Ontario, Canada.

W dalszym ciągu pracy z refleksologią dwa razy w roku,  w kraju przebywa po dwa miesiące, aby utrzymać przede wszystkim, pełne i staranne dokształcanie  tych refleksologów, którzy już pracują w zawodzie. Nowych refleksologów kształcą nauczyciele PIR w kilku miastach Polski.

2008-3 2008-1

Wanda, uczestniczy w konferencji światowej refleksologów ICR w Los Angeles – wrzesień 2009, zapoznaje się z „nowinkami” światowej refleksologii. Tym razem najciekawszy temat to, problemy haluksów w zdrowiu kobiet, w problemach ze stresem i napięciami przedstawione przez Japończyka. Te informacje, mądrości ze spotkań przekazuje swoim studentom w formie seminariów i warsztatów W tym roku odbyły się kolejne warsztaty X i XI.

 

Tematem X warsztatów było zagadnienie „Nasze ręce z refleksologią”, meridiany na stopach i dłoniach – zajęcia prowadzą wspólnie Wanda, Ela Bienias i Krystyna Nowosiad-Sobańska – nauczyciele zawodu.

2009-6 2009-5

Ela Bienias zaprezentowała refleksologom gongi tybetańskie z relaksująco-leczniczym wpływemdźwięku na procesy zdrowienia. Stwierdzić trzeba, że na co dzień jest dobrym nauczycielem zawodu a zarazem mistrzem w pracy w dźwiękach tych gongów.
Ciekawe doświadczenia dla całej grupy.

XI Warsztaty zajęły się zagadnieniem „Kręgosłup w refleksologii”, „Thai Reflexolog”, „Mowa stóp wg Chris Stomer” zasady prawidłowego odżywiania, zagadnienie haluksów. Spotkania z grupami zainteresowanymi zagadnieniem refleksologii na co dzień.

W Kanadzie Wanda prowadzi kolejne seminaria  doskonalenia technik warsztatowych dla grupy kanadyjskich refleksologów z grupy Grand River Reflexology Associacion.

2009-1 2009-2

W listopadzie 2009 na seminarium International Institute of Reflexology spotkała się z Panem D.C.Byers  rozmawiając o europejskiej i polskiej refleksologii tak od strony teoretycznej jak i praktycznej.
Oczywiście robiła zabieg na stopach pana D.C.Byers – rano następnego dnia powiedział: dobrze zrobiłaś, bo przespałem całą noc. Pan D.C.Byers  skończył 80 lat. Wciąż jest aktywny w swej pracy z refleksologią.

© 2022 Refleksologia.com