2007

Announcement Date: 18 lipiec 2007

Następny rok sukcesywnego rozwijania zagadnienia polskiej refleksologii. Nasi nauczyciele praktykujący w zawodzie jako dyplomowany refleksolog co najmniej 5 lat, znający doskonale tajniki swojej pracy na stopach jako miniaturze ciała człowieka nie podpierają się tylko sukcesami PIR ale własną pracą w zawodzie z olbrzymim poświeceniem przekazują swą praktyczną wiedzę nowym studentom.

Są już silną podwaliną pracy naszego wspólnego PIR – raz na 3 miesiące systematycznie wspierają programy radiowe i telewizyjne w swoich rejonach – nie przynosząc absolutnie żadnej ujmy polskiej refleksologii bez względu z jakiej ona pochodzi szkoły. Nie mówią o konkurencjach, nie zabiegają o pozycje, ale przedstawiają zagadnienie w formie metody jaka ma nam wszystkim pomóc odnaleźć dobre zdrowie, samopoczucie, zlikwidować stres i napięcia, depresje i wiele, wiele innych problemów w pracy ciała.

Zorganizowane VII Warsztaty dla Zaawansowanych Refleksologów, to przede wszystkim praktyka. Nauczyciel prowadzi wykład – za chwilę praktyka uczestników nawzajem na stopach, tak aby każdy mógł odczuć na sobie efekty pracy. Każdy z uczestników posiada skrypt warsztatów. Treść poczyta w domu, tutaj wspólna praktyka.

VIII warsztaty – praktyka na miejscach odpowiadających, równoległych i bezpośrednich, praca na uszach, obrzęki, żylaki, czytanie mowy stóp, ochrona energetyczna przed własnym wyeksploatowaniem sił życia w czasie zabiegu na stopach schorowanego ciała. Oczywiście całą praktykę poprzedza teoria wprowadzająca w zagadnienie. Prowadzą to nauczyciele. Atmosfera na warsztatach jest olbrzymim „doładowaniem akumulatorów” dla praktykujących refleksologów. Do późnych godzin wieczornych nauczyciele swoimi mądrościami w refleksologii wymieniają zabiegi dla tych co ich potrzebują. Lawiny pytań – za chwilę odpowiedzi, każdego kto czuje się silny w danym temacie. Każdy z nas się uczy, każde stopy człowieka – pacjenta, są ważne i najważniejszy jest właściwie przeprowadzony każdy zabieg. Godz. 23-cia czas na odpoczynek – drugi dzień warsztatów – nowe doświadczenia dla pracy w zawodzie każdego z nas.

Spotkania warsztatów kończą się zawsze anonimowymi opiniami uczestników. Czytają je wszyscy nauczyciele, uczymy się nawzajem – czym naładujemy baterie refleksologów na IX warsztatach?

W listopadzie w księdze gości odzywa się anonimowa Luna, próbując krytykować naszą wieloletnią pracę. Odpowiedź na te insynuacje podamy na naszej stronie oraz w biuletynie Polski Refleksolog nr 28 – styczeń 2008.

Stare polskie przysłowie mówi: „kto pod kim dołki kopie – ten sam w nie wpada”. Sama nieznana w świecie refleksologii krytykuje naszą naukę, niskie ceny? Kobieto – co zrobiłaś i osiągnęłaś w swoim życiu dla dobrego zdrowia schorowanego człowieka? Refleksologia jest dla wszystkich zainteresowanych, uczmy się jej tam gdzie nam samym wygodnie a wyniki tej nauki będą potwierdzane naszymi sukcesami z pacjentami a nie cenzurkami na ścianach w złotych ramach. Jak na razie nasi refleksolodzy sprawdzają się w codziennym życiu na piątkę.

© 2022 Refleksologia.com