2001

Announcement Date: 26 lipiec 2001

Magazyn „Reflexology World” umieścił w swym światowym wydaniu duży artykuł o pracy polskiej refleksologii – zaistnieliśmy na mapie Europejskich Refleksologów. RiEN zatwierdził nasz program i kryteria nauki refleksologii – www.reflexeurope.org

W kraju słowo refleksologia zaczyna być coraz modniejsze – na naszej stronie internetowej nieprawdopodobnie szybko rośnie liczba zainteresowanych. Refleksologia „Metodą Ingham” nabiera rumieńców, ziarnka zasiane przed laty kiełkują, a poprzednio zasiane wydają plony. Na konferencji Reflexology Associacion of Canada w Niagara Falls – pani Inge Dougan z Johannesburga – Afryka, oferuje nam otwarcie swojej szkoły w Polsce. Nie przyjmujemy tej oferty – bo zbyt zaawansowane są prace Polskiego Instytutu Refleksologii.

W Ontario – Kanada, polacy korzystają z prowadzonych zabiegów i poznają zagadnienie refleksologii coraz więcej praktycznie i teoretycznie. Na antenie Radia Polonia w Toronto Wanda wciąż jest jedynym refleksologiem. Prowadzi wykłady ogólnodostępne dla kanadyjskiej polonii. W sali kościoła pod wezwaniem Ojca Maksymiliana Kolbe w Missisauga sala pełna zainteresowanych. Polski program TV w Toronto po raz pierwszy zrobił spotkanie z refleksologią.

Ciekawe jest, że Wanda nie mówi o sobie jako refleksolog – terapeuta – nauczyciel – specjalista w zawodzie, ale mówi o refleksologii jako pracy na stopach, która pozwala ludziom odnaleźć dobre zdrowie ! Stopy dla niej mówią, wołają o pomoc i ratunek dla pracy ciała. Refleksologia dla niej to zagadnienie 24 godziny na dobę. W swoich snach opowiadanych analizowanych rano, rozwiązuje wszystkie niewiadome dotyczące niedomagań ciała człowieka. Senne notatki rozwiązujemy wspólnie. Nasza córka Mary-Lou kupuje wszystkie dostępne książki refleksologii pokazujące się na półkach księgarni w jęz. angielskim. Wanda wszystko czyta, studiuje i wprowadza w praktykę zaczynając od siebie. Wprowadza nowe techniki pracy np. łatwego zlikwidowania problemów z rwą kulszową i inne również.

Często wyczerpania energetycznie po zabiegach na stopach ludzi poważnie chorych – daje swoje stopy do zabiegu. Chwilę odpoczywa i gotowa dalej do pracy z refleksologią. Każdego dnia ćwiczy, jeździ na rowerze, chodzi na ćwiczenia w wodzie.

© 2022 Refleksologia.com