Refleksologia i komfort życia

9 kwiecień 2015

Refleksologia pomaga na różne niedomagania. W codziennym zabieganiu i ciągłym pośpiechu poświęcając na zabieg zaledwie jedną do dwóch godzin tygodniowo osiąga się znaczną poprawę stanu zdrowia i komfort życia. Jedna po drugiej odchodzą w niebyt przykre dolegliwości.

Już na pierwszym spotkaniu z Refleksologią potrafi opuścić nas ból głowy. Po serii zabiegów poprawia się krążenie krwi, trawienie, sen, usprawnia się funkcjonowanie organów wewnętrznych.

Niezwykle ważnym regulatorem wielu procesów w ciele jest wątroba. Uczestniczy ona w utrzymywaniu fizycznej i emocjonalnej równowagi w organizmie. Wykonując ponad 500 funkcji, pracuje bez chwili westchnienia, póki starcza jej sił:

  • sprawnie reguluje metabolizm i przyczynia się do wydalania zgromadzonych toksyn, pozbawiając nas między innymi zbędnych kilogramów uzbieranych zimą,
  • zapobiega gromadzeniu się nadmiernego śluzu w jelitach i drogach oddechowych, obniżając ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych,
  • wpływa na utrzymywanie odporności,
  • na poziomie psychiki pozwala na zachowanie wewnętrznego spokoju i wysokiego stopnia samoświadomości w obliczu niesprzyjających sytuacji życiowych.

Po ciężkich rozgrzewających zimowych posiłkach czas na wiosenną regenerację wątroby. Praca na jej receptorze na stopie wraz z receptorami pomocniczymi przyczynia się do zwiększenia wydajności pracy całego organizmu. Pobudzający dotyk płynący z rąk refleksologa skutecznie poprawia funkcjonowanie tego bardzo ważnego narządu. Więcej informacji na stronie Refleksologia Terapie przyjazne Naturze.

Doświadczony refleksolog w ramach uzupełnienia i wzmocnienia siły oddziaływania zabiegów na stopie zaproponuje higienę snu pomiędzy 22 a 4 nad ranem oraz wspieranie wątroby pożywieniem od środka. W tym celu warto zadbać o odpowiednie posiłki. Należy:

  • smakiem gorzkim uspokajać nadmiernie rozgrzaną wątrobę i pobudzać przepływ żółci,
  • zrezygnować z obfitych kolacji na rzecz lekkich jarskich dań,
  • dołączyć do potraw kiełki i zielone liście mniszka, pokrzywy, rzodkiewki itp. odtruwające organizm,
  • spożywać pokarmy lekko kwaśne: kilkudniowe kiszonki, żur z mąki żytniej, zakwas z buraków,
  • na deser podawać nasze rodzime gruszki i jabłka pod każdą postacią – surowe, pieczone, w kompocie.

Całościowe podejście do organizmu jest domeną doświadczonego refleksologa. Obserwując stopę pod kątem koloru skóry, nagniotków i modzeli powstających w określonych miejscach, ruchomości stawów oraz nabrzmienia tkanek Refleksolog postrzega organizm człowieka holistycznie. Dzięki temu potrafi nakierować osobę korzystającą z zabiegów na indywidualną i właściwą tylko dla niej drogę odzyskiwania zdrowia. Refleksologia stosowana regularnie podwyższa komfort życia i jest zalecana w każdym wieku.

Olga Wachterowa
Szczecin, kwiecień 2015
© 2018 Refleksologia.com