Refleksologia dla każdego

14 lipca 2015

Refleksologia jest nauką dla każdego z nas. Jest ona potrzebna dla osoby zdrowej, w początkach problemów zdrowotnych, w chronicznych schorzeniach, w stresach, napięciach nerwowych, skurczach mięśniowych, w okresie wzrostu, i w okresie starości. Pomaga ona w całym okresie przemian biologicznych naszego organizmu.

Umiejętność pracy kciukiem i pozostałymi palcami na stopach i dłoniach przyczynia się do poprawy naszego samopoczucia w bardzo szybkim czasie. Dodaje nam siły do dalszych poczynań.
Eekty te są już widoczne po 3-4 zabiegach. Kolejne zmiany w pracy organizmu będziemy obserwować, poświęcając naszemu fundamentowi życiowemu – stopom – codziennie 15 minut każdej z osobna.

Jeżeli jest chore nasze dziecko, matka lub babcia, chcemy im pomoc. Refleksologia jest jedna z metod która likwiduje ból, wzmacnia krążenie krwi natychmiast w momencie rozpoczęcia pracy na refleksach. Refleksolog pobudza do pracy organizm ludzki – natomiast dalszy proces należy do nas samych.

Jednak pamiętać należy o tym, ze zanim stan się polepszy może nastąpić czasowe pogorszenie występujące w formie nadmiernego zmęczenia, wydalania w moczu toksyn objawiających się nieprzyjemnym zapachem, itp. Objawy te mogą wystąpić już po pierwszym zabiegu, ale na pewno ustąpią i lepsze samopoczucie da znak, że następuje z dawna oczekiwana poprawa.

amelia1A więc nie bądźmy przerażeni. Jest to normalny proces naszej rekonwalescencji. Refleksologia powinna być praktykowana, jeżeli to możliwe, przez dwie osoby – pracującej i odbierającej. Zabieg na samym sobie może być wykonywany w wypadkach nagłej potrzeby wynikającej z zaistniałych okoliczności.

Bardzo istotnym czynnikiem pobudzającym nasz organizm do zmiany dotychczasowego porządku działania, jest wymiana energii lub innymi słowy zjawisko bioenergetyczne zachodzące przy pracy na naszych stopach osoby obcej. Partner bierny relaksuje się całkowicie, natomiast pracujący przekazuje swoją energię. Nie powinniśmy tego lekceważyć.

Zabiegi powinny być wykonywane w miarę na pusty żołądek, bez używania środków przeciw-bólowych.

Przystępując do pracy na stopach czy dłoniach klienta, musimy być pewni że klient nie spożywał środków przeciw bólowych. Zadaniem refleksologa jest znalezienie bolących refleksów i praca na nich. Poprzez taką pracę, organizmowi dodaje się siły żeby sam likwidował ból. Tabletki przeciw – bólowe otępiają pracę systemu nerwowego i chory nie jest w stanie odczuć bólu w refleksach stopy. W takim przypadku zabieg refleksologii mija się z celem.

Również w przypadku przeprowadzania zabiegu bezpośrednio po spożyciu posiłku powoduje że napełniony żołądek utrudnia odbieranie przesłanych informacji, miejsca na stopie są nabrzmiałe, cały układ trawienny jest zbyt zajęty procesem trawienia aby poświęcić należytą uwagę na pracę refleksów przesyłających informacje poprzez rejony wszystkich organów, gruczołów, itd.

Z własnego wieloletniego doświadczenia wiem natomiast, że po wypitej szklance soku, herbaty ziołowej, lub szklanki wody z miodem, praca na stopach nie wykazuje dodatkowych utrudnień.

Spożywanie alkoholu w jakiejkolwiek postaci w czasie trwania serii zabiegów jest bezwzględnie zabronione. Alkohol powoduje stan paraliżu całego układu nerwowego i definitywnie powstrzymuje proces uzdrawiania organizmu.

To samo dotyczy wszelkiego rodzaju narkotyków, czy środków odurzających. Palenie tytoniu bezwzględnie opóźnia powrót do zdrowia, a czasami wręcz nie pozwala na osiągnięcie końcowych efektów.

Jeżeli stan Twojego zdrowia nie wymaga specjalnej diety, możesz jeść normalnie w czasie trwania serii zabiegów w celu dostarczenia do organizmu potrzebnego zaopatrzenia witaminowo-kalorycznego.

Nie zaleca się stosowania szczególnej diety lub głodówki w czasie trwania zabiegów.

© 2018 Refleksologia.com