Refleksologia na ratunek wątrobie

17 marca 2015

Po świątecznym łakomstwie, szaleństwach karnawału i zajadaniu stresu najciemniejsza porą roku, nadszedł czas na wiosenne porządki w naszym organizmie. Z pomocą śpieszy Refleksologia – nauka o receptorach umieszczonych na stopach i dłoniach.

Dotykając odpowiednio i masując je, usprawniamy prace organów wewnętrznych. Podczas jednego zabiegu (40-90min) pobudzane są receptory wszystkich układów naszego ciała. Procesy oczyszczania tkanek ze zbędnych złogów przebiegają wówczas sprawniej i intensywniej. Wzmożone krążenie krwi odżywia i dotlenia komórki.

Zbliżającą się wiosną warto zadbać przede wszystkim o wątrobę, która spełnia kilkaset funkcji w organizmie. Utrzymuje ona fizyczną i emocjonalną równowagę ciała oraz jest narządem o niewiarygodnej sile i zdolności regeneracji. Jednak nadmiar toksyn wchłanianych z pożywienia i powietrza ogranicza funkcje wątroby. Wówczas ciężar oczyszczania krwi przenosi się na nerki. W dalszym ciągu przeciąża się układ immunologiczny. Powstaje toksemia wewnętrzna, objawami której są bóle głowy, skurcze, przewlekłe zmęczenie, podkrążone oczy, częste przeziębienia, alergie, trudności z wypróżnianiem się, drażliwość inapięcie emocjonalne. W takiej sytuacji niezbędna jest pomoc z zewnątrz.

Pobudzenie receptorów na stopie poprawia funkcjonowanie całego organizmu. Zabiegi refleksologii przynoszą oczekiwane wsparcie. Coraz więcej osób nabiera przekonania do Refleksologii. Jest to dostępna i znana forma dbania o zdrowie. Seria 8-12zabiegów 3-1 razy w tygodniu daje bardzo widoczne zmiany. Czasami z uwagi na liczne anomalia potrzebna jest dłuższa systematyczna praca. Współudział – dodatkowe ćwiczenia wykonywane w domu, korekta nawyków żywieniowych oraz masaż własny według wskazówek doświadczonego refleksologa – znacznie zmniejsza ogólne koszty terapii. Refleksologia stóp zdobywa co raz większą popularność.

Olga
Refleksolog ze Szczecina
© 2018 Refleksologia.com