Moje dolegliwości

15 czerwca 2010

Wiadomość: Witam Panią,
Mmoje dolegliwości to głównie zakażenia pęcherza (połączone z nerkami) oraz zapalenia dróg rodnych i zatoki. Wyczerpałam już chyba wszystkie możliwości leczenia, proszę o pomoc. Jak długo (ile tyg., miesięcy) mam masować odpowiednie punkty na stopach i na dłoni. Byłam też u renomowanego akupunkturzysty, który stwierdził, że akupresura mi nie pomoże, mogę się masować do końca życia. Ja jednak wierzę, że będzie inaczej. Podejmowałam już próby masowania stóp specjalnym masażerem, który dobrze uciska (ponad miesiąc), ale faktycznie nie było poprawy. Może potrzeba więcej czasu?? Pozdrawiam Panią i proszę o odpowiedź. Małgorzata

—————————

Pani Małgosiu,
Refleksologia nie jest akupresurą ani masażem. Generalnie za stany zapalne w pracy ciała odpowiadają gruczoły wewnętrznego wydzielania – nadnercza.

W Pani przypadku niezbędna jest praca na refleksach przewodów moczowych, nerek, pęcherza moczowego, obu nadnerczy, dołu kręgosłupa. Trzeba starannie rozpracować refleksy całej miednicy, aby uwolnić ją od napięć. W stopach znajdują się jedynie ich refleksy. Będą bardzo wrażliwe o ile problem powtarza się często.

Pracą refleksologii na stopach ciało człowieka potrafi ten problem uregulować w ciągu 5-7 zabiegów wykonanych przez dobrego refleksologa o ile to są jedyne problemy w pracy ciała. Refleksolog zadaje zadanie domowe i swą pracą Pani uzupełniać będzie pracę ciała. Oczywiście nie można obiecać, że problem minie w całości po tych zabiegach, jeżeli jest już chroniczny wymaga więcej pracy.

Powinna Pani poszukać sobie refleksologa w miejscu swojego zamieszkania, zdecydować się przynajmniej na jeden zabieg w całości, aby ten odszukał w refleksach stóp, co jest rozregulowane w pracy ciała, co w nim nie domaga w całości. Te wszystkie refleksy będą bolesne.

Odczuje Pani cały zabieg na stopach i będzie Pani miała pojęcie, na czym ta praca polega. Zmiana samopoczucia jest już natychmiast po zabiegu, wyleczenia w całości nie będzie, bo ciało potrzebuje czasu, pracy i cierpliwości aby zregenerować, naprawić wyleczyć to co niedomaga.

Niezależnie od tego proponuję 6 kropelek olejku herbacianego – dobrego gatunku na cienką podpaskę higieniczną, włożyć sobie na dzień do majteczek. Robić to 4-5 dni i przerwa. Olejek herbaciany ulży Pani w tych dolegliwościach, ale nie wyleczy.

Trzeba powoli przyzwyczaić ciało do picia wody, rano natychmiast po wstaniu – z cytryną, potem kubek.

Wanda Bratko

© 2018 Refleksologia.com