Stwardnienie rozsiane a refleksologia

14 maja 2010

Witam tu Ewa, mam takie pytanie: Trafiła do mnie dziewczyna z podejrzeniem SM. Robię zabiegi ona czuje się super po nich a czy można coś jeszcze zrobić, nie wiem czy skupiam się na dobrych miejscach.

Pozdrawiam
Ewa

Zapytałaś ogólnie – ogólnie odpowiadam, ale SM w każdym przypadku różni się od siebie.

SM (jeżeli dobra diagnoza ) to długo-wytrwała praca. Dobrze że są to początki. Ostatnie badania naukowe w Stanach wykazały, że przyczyna tej choroby nie tkwi w samej głowie a w szyi – masz dobre możliwości sprawdzenia pracy refleksologii w tym przypadku. Musisz pamiętać że SM jest tylko nazwą, a w ciele człowieka jest zdecydowanie więcej tworzących się już problemów. To wszystko w refleksach stóp będzie istnieć jako napięcia mięśni, albo mięśnie stopy jak rozlazłe ciasto drożdżowe, u starszych ludzi mogą byś narosty zrogowaciałe. Bolące całe powierzchnie refleksów.

Proponuję bardzo starannie za każdym razem rozpracuj palce stóp – szczególnie ich „ogonki” starannie wchodzić pod poduszeczkę palców. Duże paluchy we wszystkich kierunkach, jak najdrobniejsze chodzenie kciukiem lub palcem wskazującym w zależności, którym jest Ci wygodne. Naciągaj refleksy szyi – karku w górę i w dół, rozdziel je tak jak na pięcie. Wyciągaj palce stopy w górę, aby rozdzielić kości paliczkowe. Po tej pracy palce muszą zrobić się gorące.

Jeżeli tego nie uzyskałaś jeszcze – popracuj starannie na drenażach limfatycznych  na przedzie stopy – te powierzchnie na obu stopach rozmasuj okrągłymi ruchami  piętą  swojej dłoni. Muszą zrobić się gorące, wtedy palce szybko będą też gorące.

Refleksy kręgosłupa rozpracuj we wszystkich kierunkach, pamiętaj o refleksach odpowiadających dla kręgosłupa.

Refleksy układu trawiennego wymagają bezwzględnej pracy w jodełkę od brzegu do brzegu. Nie pracuj po prostej bo robisz krzywdę w pracy dla jamy brzusznej.

Bardzo ważne są refleksy układu moczowego w całości.

Na ostatnich warsztatach – rozdzielaliśmy linię pięty – od refleksów jamy brzusznej – wiem, że nie widziałaś jak się to robi, ale idź ze swoją intuicja, albo porozmawiaj sobie telefonicznie z Krysią Nowosiad-Sobańską, myślę, że Ci wytłumaczy.  Linia pięty na poziomie refleksów pęcherza też musi zrobić się ciepła po rozpracowaniu. Tak samo trzeba rozdzielić linię refleksów przepony od refleksów góry jamy brzusznej.

Dyscyplina żywienia jest bardzo ważna, Jedzenie nie może zalegać w jelitach – powinna zdecydowanie odstawić wszystkie wędliny, czerwone mięso, białe pieczywo, cukry, Czytać dużo o tej chorobie, aby być świadomym co to jest i jak z nią walczyć.

Mam przypadek ze swej praktyki, gdzie po 10 latach od diagnozy, pani wróciła do normalnego życia. Powiedziała wtedy:zawsze wiedziałam że to nie jest SM.

We wszystkich przypadkach choroby SM są problemy z układem moczowym. Nerki wymagają troskliwej opieki.

Proponuję łatwy i tani sposób na oczyszczenie nerek: Duży pęk zielonej pietruszki umyć starannie, poszatkować, niezbyt drobno wrzucić do garnka zalać czystą wodą i gotować 10 minut na malutkim ogniu. Odstawić, ostudzić, przecedzić, zlać do ciemnych butelek, wstawić do lodówki, pić codziennie  jedną szklankę tego wywaru lekko podgrzanego na pusty brzuch . Nerki oczyszczą się starannie ze swoich złogów, duże wartości witamin pietruszki zrobią również swoją robotę.

Bardzo proszę, napisz mi kilka słów co będzie po 3-4 tygodniach tej waszej wspólnej pracy. Pamiętaj, zadawaj zadanie domowe, jeżeli ta pani ma sprawne ręce wskaż refleksy odpowiadające napięciom, bezpośrednie do refleksów nerek na rękach.

Refleksologia ma bardzo dobre efekty pracy dla absolutnego wstrzymania rozwijającej się systematycznie choroby SM, delikatnie wraca te procesy. Pamiętać należy również, że ta choroba rozwija się w podwyższonych temperaturach otoczenia, natomiast zmniejsza swoją agresywność w zdecydowanie niskich temperaturach, a wiec unikać należy niepotrzebnego przegrzewania.

Pozdrawiam i życzę Ci dużo radości z tej pracy, obie będziecie szczęśliwe.

Wanda Bratko
Maj 2010

© 2018 Refleksologia.com