Dzieci astmatyczne

7 maja 2010

Wspaniałą pracę wykonuje refleksologia dla dzieci z problemami astmy, alergii, przeziębień… i wiele więcej dziecięcych problemów ze zdrowiem.
Jeżeli połączy się pracę fizyczną na stopach wykonaną prawidłowo przez dobrze wykwalifikowanego refleksologa z zadaniem domowym dla matki do wykonania wieczorem przed położeniem dziecka spać – pierwsze efekty przychodzą już po 3-4 dobach. Ciało dziecko zaczyna zdecydowanie lepiej odpoczywać i regenerować swoje siły w czasie snu.

Przykład, który opiszę niech będzie dodaniem otuchy rodzicom, że siła życia i dobre zdrowie w naszym dziecku istnieje – jest ona olbrzymia, zacząć trzeba działać, pracować.
Praca naszych rąk na stopach dziecka przywróci zdrowie – trzeba tylko być dobrze ukierunkowanym przez refleksologa.

Chłopiec 6 lat – nocą śpi nie spokojnie, rzuca się po łóżku od przeszło roku, często przeziębiony, zakatarzony, jest astmatykiem, od 2 lat jest na silnych lekarstwach z inhalatora dwa razy dziennie. Buzia blada, delikatnie podpuchnięta, ciało w całości „papusiate”.

Najbardziej przeraziły mnie powiększone piersi jak u 10-11 letniej dziewczynki i nalany, wystający brzuszek. Mówi, że dzieci śmieją się z niego w przedszkolu – bo jest jak dziewczynka.
Do wyznaczonej kontroli lekarskiej mam tylko 3 tygodnie.
Nadmienić muszę, że dzieckiem opiekuje się babcia – rodzice pracują daleko za granicą. Przejmuję działanie w swoje ręce.
Wykonuję pierwszy zabieg na małych stópkach. Co one mówią ? – dużo. Pięty i poduszki poniżej palców obu stóp są stwardniałe, w kolorze ciemno pożółkłym. Całe powierzchnie śródstopia wyblakłe, bez życia, zimne i zapadnięte. Palce stóp lodowate i bardzo bladziutkie.

Chłopiec lubi jakąkolwiek pracę na stopkach – babcia często masuje stopy wnuka przed spaniem. Zabieg przeprowadzam delikatnie, ale zdecydowanie. Na refleksach klatki piersiowej i pięty w stopach bólu nie odczuwa żadnego – są one zbyt zrogowaciałe. Na refleksach układu trawiennego – wszystkich organów i całej jamy brzusznej pracuję delikatnie – są bolące. Na tej powierzchni są już narośnięte zrogowaciałe jak suche ziarno grochu powierzchnie. Refleksy układu moczowego w stopach wrażliwe, zdecydowanie powiększone refleksy pęcherza moczowego.

Dziecko dużo pije prze-rożnych kupowanych napoi, ale mało siusia w stosunku do picia – mówi babcia Wizyta lekarska co 3 tygodnie.

Pisząc tutaj o organach, gruczołach lub częściach ciała mam zawsze na uwadze jedynie refleksy jakie znajdują się w stopach.

Pełny zabieg refleksologii na stopkach dziecka wykonuję co drugi dzień, natomiast co drugi dzień robię jedynie staranny masaż stóp aż do kolana włącznie olejkiem Dr Beta „Circarol”.

Po drugim zabiegu dziecko przesypia całą noc bez problemu. Babcia również odpoczęła – chociaż trochę, bez czuwania.

Rozmowa z chłopcem i babcią na temat spożywania posiłków, nie mieszania potraw dawnym staropolskim obyczajem – na talerzu dużo różności, popijania słodkim kompotem, lub innymi butelkowymi napojami ze sklepu, kompletnym zlikwidowaniem lodów z zamrażarki, do ktorych chłopiec ma dostęp w każdej chwili – zjada je łyżką bezpośrednio z pudełka w dużych ilościach.

Należy kompletnie zlikwidować wszystkim domownikom picie napojów gazowanych. One również rozregulowują procesy trawienia. We wszystkich przypadkach dzieci astmatycznych istnieje problem z nadmiarem śluzu wytwarzającego się jelitach. Za chwilę zastawka jelita krętniczo-kątniczego nie ma odpowiedniej siły wydalenia śluzu do jelita grubego – wstępującego.

Chłopiec jest nadzwyczaj mądrym dzieckiem. Bardzo chce być zdrowy.
Wszystkie dzieci, które doświadczają choroby chroniczne są nadzwyczaj mądre w swoim myśleniu i chęci pomocy od strony dorosłych.

Ten chłopiec to sąsiad z naprzeciwka klatki schodowej, mam możliwość częstego dochodzenia i spojrzenia co jada. Jest naprawdę dzielny w zmianach jakie każdego dnia dokonuje. Babcię poprosił, aby nie kupowała słodkości bo te są przyczyną bolącego brzuszka.

5 zabiegów na stopach – co drugi dzień, całe stopy ciepłe i przyjemne. Znika pożółkły stwardniały naskórek, śródstopie zaczyna być elastyczne i nabiera dobrego życia. To „życie” dostrzec może każdy kto pracuje na stopach dziecka. Chłopiec wraca do przedszkola.

Pytanie chłopca: co mam zrobić jak w przedszkolu natychmiast po obiedzie pani karze mu wypić bardzo słodki kompot ? – tak to jest problem, ja tego nie rozwiążę.

Wyjeżdżam na 8 dni – babcia robi starannie zadanie domowe.

Po powrocie – zabieg i… stopy dziecka zdecydowanie w lepszej kondycji. Chłopiec dobrze wypoczywa, rozsądniej spożywa posiłki, unika słodkiego.
Jeszcze 2 kolejne zabiegi na stopach chłopca. Czas na wizytę u lekarza. Jestem bardzo ciekawa jaka będzie jego opinia.

Ale radość, dla babci, dla chłopca i dla mnie – pani doktor zmieniła leki, zmniejszyła o połowę dawkę lekarstwa. Następna wizyta za 3 miesiące.

Wyjeżdżam ponownie na 4 dni – po powrocie chłopiec z wysoką temperaturą, całą poprzednią noc kaszlał. Ciężko oddycha, ale nie dusi się. Zrobiłam zabieg – temperatura spadła. Zdecydowałam z babcią na postawienie suchych baniek. Po 10 minutach miejsca po bańkach ciemno bordowe. Delikatnie rozmasowałam olejek na plecach. Chłopiec usnął szybko. Przespał całą noc spokojnie.
Rano z dobrym samopoczuciem, zadowolony – „zdrowy jestem”- powiedział.

Wyjeżdżam na 5 dni- babcia starannie wykonuje zadanie domowe. Dziecko chodzi do przedszkola. Nie kaszle nie dusi się, babcia odstawiła własną decyzja lekarstwo z inhalatorem.

Kolejne dwa tygodnie – chłopiec w dobrym zdrowiu. Bardzo czeka na spotkanie z rodzicami za kilka dni. Czy poprzedni stan wróci ? – może wrócić, jak rodzina wróci do ponownych nawyków żywienia. Należy ciągle jeszcze 1 raz w tygodniu wykonywać zabiegi na stopach, zadanie domowe babci każdego wieczora przed spaniem.

W ten sposób organizm dziecka nabuduje w sobie dobre zdrowie, zbalansuje prace gruczołów wewnętrznego wydzielania, organów, zdecydowanie siły życia nabierze układ obronny, układ krwionośny, moczowy, oddechowy – wspólnymi silami życia nabudują dobre zdrowie u dziecka na długie lata.

Wanda Bratko
Maj 2010

© 2018 Refleksologia.com